GamingGenTR hazır sistemde yaşanan sorunlar

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar ben geçtiğimiz günlerde GamingGenTR'den hazır sistem satın aldım. Bu sistemde ROG B550-A, 5800X, 3070, HyperX Fury 2x8 3200MHz CL16 vs. bulunuyor. Ben içerisine bir sıvı soğutma ekledim ve PSU'yu değiştirdim. PC'de geldiği günden beri olan ve çözmeye çalıştığım fakat neyi denediysem deneyeyim çözemediğim bir sorun var. Sadece oyun sırasında (normal kullanımda hiç karşılaşmadım. Sanmıyorum da olacağını. CS:GO'da genelde çok oluyor. Valorant'ta arada olmuştu, Cyberpunk'ta da olmuştu. Rust'ta oyuna girer girmez olmuştu ve daha sonra çok oynamadığımdan yaşamadım ancak eminim tekrar yaşarım Rust'ta da.) Monitörden görüntü kesiliyor, arkada PC çalışmaya devam ediyor hatta arkadaşlarımla Discord'dan sohbet edebiliyorum fakat görüntü kesildiği için hiçbir şey yapamıyorum ve görüntü kesildiği andan itibaren de ekran kartının fanları hızla dönmeye başlıyor. Ancak PC'yi Power tuşundan kapatıp açınca normale döndürebiliyorum.

Bunu çözmek için DDU ile driverları silip kurdum, temiz kurulum Windows kurdum. Kabloları kontrol ettim, ekran kartını çıkarıp taktım, RAM'lere Memtest86 ile kontrol ettim, ekran kartına FurMark ve OCCT yaptım, PSU'yu OCCT ile test ettim, CPU'yu AIDA64, Prime95 ve Cinebench ile test ettim. Hepsi normaldi ve sıcaklıklar da gayet normal seyrediyordu. Farklı Display Port'a monitörü bağladım, BIOS güncellemesi yaptım fakat yine olmadı.

En son garantiye göndermeye karar verdim ve GamingGenTR'yi aradığımda onlara PC'yi olduğu gibi gönderebileceğimi, fakat işlemin daha kısa olması için - kendileri de çok bilgili olmadıklarını söylediler - sorunlu cihazı direkt olarak servise gönderebileceğimi söylediler. Ben de sorunlu üründen tam emin olamıyorum. PC'nin tamamını da tekrar göndermek istemiyorum aslına bakarsanız. Ekran kartından şüpheliyim en çok. Onu direkt olarak ASUS servisine yollayabilirim veyahut GamingGenTR'ye direkt olarak sistemi gönderebilirim. Sizce ne yapayım? Sorun hangi parçadadır? Direkt PC'yi mi göndereyim yoksa sorunlu ürünü garantiye mi yollayayım? Sorunlu üründen nasıl emin olabilirim?

Geri
Yukarı