Çözüldü Gammix D30 RAM'lerin farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmett00

Kilopat
Daha fazla  
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 RAM almayı düşünüyorum ama iki farklı versiyonu var. Çok dikkatli bakınca anca anlaşılıyor.

1. https://www.hepsiburada.com/adata-x...-ddr4-ram-ax4u300088g16a-sr30-p-HBV00001C0KL9

2. https://www.hepsiburada.com/adata-x...-ddr4-ram-ax4u300038g16a-sr30-p-HBV00000KAOWQ

Bu iki RAM arasında fark yok gibi ama aslında barkod kodlarına bakınca ufak bir ayrıntı var birisi (AX4U300088G16A-SR30) diğeri (AX4U300038G16A-SR30) . Birisi "88g" diğeri "38g". Adata'nın sitesinde "bellek dekoder" buldum. Fakat burada "38g" açıklaması var ama "88g" yok. Kısacası çok kafayı taktım ama aralarındaki farkı çözemedim, kendi sitesinde bile yok. Bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

XPG_FAE_PNDecoder.jpg

Çözüm
Arkadaşlar aralarındaki farkı söylüyorum çünkü sonu 88g olanı satın aldım. 88g olan 8 GB içerisinde 4 adet bellek var yani 2 GB'lık çipler var 4 tane. Yüksek ihtimal diğerinde 8 GB içerisinde 8 adet 1 GB'lık çipler bulunuyor. Şimdi aradaki fark bu, acaba performans farkı bulunuyor mu? Bunu bilen varsa yazarsa sevinirim.
Yazım hatası da olabilir. Kutusunu görmeden emin olamayız. Büyük ihtimalle ilana yazarken hata olmuştur.

Yazım hatası da olabilir. Kutusunu görmeden emin olamayız. Büyük ihtimalle ilana yazarken hata olmuştur.
Bence yazım hatası değil. Akakçe'de ikisi için de bayağı bir ilan var.

Yine de görüp emin olmak daha doğru olur. Konu sahibi arkadaşın attıklarında ikisi de aynı renk.

Elbette değişiyor. Sadece ilana göre fikir verdim.

Yazım hatası olduğunu sanmıyorum, bu fotoğrafı internetten buldum yani böyle bir ürün mevcut.

92085440d2d22dfe940452bf7181ebb5.png

Component Config. Code değişiyor bir tek ama orada da 3 var 8 yok.
Yani ben de onu anlamadım kendi sitelerinde yok ama ürün olarak var attım şimdi.

38 ama siyah mesela.
Kırmızı pardon.
Ayrıca bendeki de 88g.
Sende o modelin 88g olan versiyonu varsa bana cl değerlerini ve voltajını program yardımıyla atar mısın? ( Aida64 gibi)

Bir de videolarda hep 38g olan versiyona denk geldim 88g hiç rastlamadım sadece fotoğraf olarak buldum.

Tamamdır. Gerçekten de varmış. 8 sayısını tam olarak ne olduğu yazmıyor.

Geri
Yukarı