Garanti Banka kartı yıllık kart ücreti alır mı?

En para kartı alsam dışarda kahve içiyorum mesela karttan ödeyebilirmiyim veya nakite lazım oldu hangi atmden çekiyorum.internet alışverişleridede kullanıyorum.
Normal bir banka hesap kartından hiçbir farkı yoktur pos makinelerinde kullanabilirsin finansbank atm'sinden para yatırıp çekebilirsin

Ben de bu yılın başından beri Enpara kullanıyorum. İnternet ve market alışverişinde kullandım. Genelde para havalesi için kullanıyorum.

Ayrıca yıl sonuna kadar, ayda 2 kez diğer ATM'lerden ücretsiz para çekebiliyorsun.

Banka kartıyla uğraşmaktansa Enpara daha mantıklı gelmişti bana.

"Banka kartları yani kredi kartları dışındaki kartlardan herhangi bir kart ücreti alınmaz" Burada malesef yanlış bir bilgi verilmiş, kredi kartı dışındaki kartlar derken hesap kartından bahsediyorsunuz sanırım, hesap kartlarının ücreti yoktur ama bağlı oldukları hesabın her 6 ay'da bir kesilen hesap işletim ücretleri vardır, ben şahsen senelerdir ödüyorum, @YellowFLAAASH Garanti bankası yılda hesap işletim ücreti olarak 140tl civarında ücret alır,bana kalırsa sen direkt EnPara'ya başvur.

Kart ücreti ve hesap işletim ücretleri bankaların farklı gelir kalemleridir. Bilgi yanlış değildir. Özetle hesap işletim ücreti her bankada hemen hemen mevcut. Bazı şartlar sağlanırsa bundan da kurtulmak mümkündür. Enpara şartsız koşulsuz bu avantajı sağlar dediğiniz gibi. Debit kartlardan kart ücreti altında ücret tahsil edilmez; hesap işletim ücreti debit carddan dolayı yansıyan bir ücret değildir. Hesap kartı olmadan da hesap işletim ücreti ödersiniz. Debit card sadece elektronik ortamda işlem yapmanıza vesile olur.
Garanti vadesiz tl hesabı para almaz yıllık yani öylemi.
Kart ücreti almaz fakat hesap işletim ücreti ödersin. Garanti Bankası komisyonları en yüksek bankalardan biridir. Enpara tercih ediniz. Finansbank ATM ağı kuvvetli. Yine ücretsiz olarak ING E-Turuncu hesap, CepteTeb vs. gibi sistemleri kullanabilirsiniz. İnternetten araştırınız.

Son düzenleme:
Kart ücreti ve hesap işletim ücretleri bankaların farklı gelir kalemleridir. Bilgi yanlış değildir. Özetle hesap işletim ücreti her bankada hemen hemen mevcut. Bazı şartlar sağlanırsa bundan da kurtulmak mümkündür. Enpara şartsız koşulsuz bu avantajı sağlar dediğiniz gibi. Debit kartlardan kart ücreti altında ücret tahsil edilmez; hesap işletim ücreti debit carddan dolayı yansıyan bir ücret değildir. Hesap kartı olmadan da hesap işletim ücreti ödersiniz. Debit card sadece elektronik ortamda işlem yapmanıza vesile olur.

Kart ücreti almaz fakat hesap işletim ücreti ödersin. Garanti Bankası komisyonları en yüksek bankalardan biridir. Enpara tercih ediniz. Finansbank ATM ağı kuvvetli. Yine ücretsiz olarak ING E-Turuncu hesap, CepteTeb vs. gibi sistemleri kullanabilirsiniz. İnternetten araştırınız.
Sizce hangi kart almalıyım sadece internet ve market alışverişlerinde kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı