Garanti kapsamında olmayan ürünün değişimi yapılır mı?

WooWilly

Kilopat
Daha fazla  
Garanti kapsamında olmayan bir ürün eğer firma tarafından vaat edilen azami onarım süresi içinde onarımı yapılmazsa değişim talep edebilir miyim ?

Ürünü sana geri göndereceklerdir. Mümkün değil sana yenisini vermeleri. Garanti dışı kalmış ürünün.

-Basit Anlaşılır Bir Şekilde- Tüketici Hakları enpedi-Anasayfa

Burada garanti süresi bitse bile firma tarafından kanunen ücret karşılığında onarımı yapılması zorunlu olduğu belirtiliyor ve aynı garanti kapsamında olan ürünler gibi 20 iş günü içerisinde onarılmaz ise değişim talep edilebileceği belirtilmiş. Bu ne kadar doğru ? Yönetmelik halen bu şekilde mi işliyor ? Bilgi sahibi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleme:
Estağfurullah. Cezalık bir durum yok. Ben sadece sonucu kesin olan ve bildiğiniz bir şeyi sormanıza şaşırdım. Ben özür dilerim.

Böyle ucuz numaraları yemiyor bu adamlar. Boş yere zamanını kaybetme derim. :)

Değişim yasal hakmış öğrendiğim kadarıyla :) Vaat edilen süre içinde onarılamaz ise aynı garanti kapsamında olan ürün gibi değişim talebinde bulunabiliyorsunuz. Benim telefonum kullanıcı hatası nedeniyle garanti kapsamından çıktı. Geçtiğimiz haftalarda online chat üzerinden "Eğer 20 iş günü içinde onarımı yapılmazsa bu cihaz için değişim talep edebilir miyim ?" diye sorduğumda talep edebileceğimi söyledi yetkili kişi. Ama zaten buna gerek kalmadı onardılar 10 günde :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı