Garanti kapsamında RAM ve SSD fiyatları ne kadardır?

Acer Aspire A515 51G 539j laptop modelim. M2 girişli ssd olduğuna eminim. Yalnız ssd takmak, ram gibi mhz veya ddr kaç olduğu ona benzer bazı özelliklere uygun bulunup alınması gerekmez mi ?

Garantiniz devam ettiği halde 4 GB RAM'e 600 TL mi istediler yoksa ben mi yanlış anladım ?

Dizüstü bilgisayarım da cd-dvd girişi yok.
SSD takmanız için dikkat etmeniz gereken tek şey cihazınızın SATA girişine sahip olması. Halihazırda 500GB bir HDD'ye sahipsiniz. M2 yuvası olduğuna eminseniz daha pahalıya satılan ancak SATA SSD'lerden daha hızlı olan M2 SSD'ler en iyi seçenek olacaktır. Eğer bütçeniz M2 SSD için yetersiz gelirse ve başka SATA girişiniz yoksa mevcut HDD'nizi sökmeniz gerekir.
WD Green 240 GB SATA 3 M.2 WDS240G2G0B Solid State Disk (SSD) - Nanokatalog
Corsair CSSD-F120GBMP300 Interne SATA M.2 SSD 2280 120 GB Force MP300 Refurbished PCIe 3.0 x4 CSSD-F120GBMP300 Solid State Disk (SSD) - Nanokatalog

Bu iki ürünü de öneririm. Bellek konusunda CPU-Z Programı ile Memory(Bellek) sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşırsanız en iyi öneriyi o şekilde yapabiliriz.

SSD takmanız için dikkat etmeniz gereken tek şey cihazınızın SATA girişine sahip olması. Halihazırda 500GB bir HDD'ye sahipsiniz. M2 yuvası olduğuna eminseniz daha pahalıya satılan ancak SATA SSD'lerden daha hızlı olan M2 SSD'ler en iyi seçenek olacaktır. Eğer bütçeniz M2 SSD için yetersiz gelirse ve başka SATA girişiniz yoksa mevcut HDD'nizi sökmeniz gerekir.
WD Green 240 GB SATA 3 M.2 WDS240G2G0B Solid State Disk (SSD) - Nanokatalog
Corsair CSSD-F120GBMP300 Interne SATA M.2 SSD 2280 120 GB Force MP300 Refurbished PCIe 3.0 x4 CSSD-F120GBMP300 Solid State Disk (SSD) - Nanokatalog

Bu iki ürünü de öneririm. Bellek konusunda CPU-Z Programı ile Memory(Bellek) sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşırsanız en iyi öneriyi o şekilde yapabiliriz.
Cevabınız için teşekkürler ama sadece SSD ekletmek istiyorum var olan HDD'yi sökme gibi bir fikrim yok.
Ekran Alıntısı.PNG

Evet. Garanti kapsamında 600 TL istediler. Garanti etiketini de yapıştırmadı yükseltme yaparsın kendin diye. Benim modelde M.2 SSD yuvası var. 256GB 860 EVO ve 960 EVO kullanabileceğimi söylediler. RAM'i 12 GB yaptım. Dual yazıyor önceden Single yazıyordu.

ram.jpg

Evet. Garanti kapsamında 600 TL istediler. Garanti etiketini de yapıştırmadı yükseltme yaparsın kendin diye. Benim modelde M.2 SSD yuvası var. 256GB 860 EVO ve 960 EVO kullanabileceğimi söylediler. RAM'i 12 GB yaptım. Dual yazıyor önceden Single yazıyordu.

Eki Görüntüle 361768
Peki kardeşim Ram'ini alırken nelere dikkat ettin? Şuan benim attığım ss ile benim alabileceğim 8 gb'lık Ram bulabilir misin internetten.

Senin modeli araştırdığımda Kingston sayfasında CL 17 çıkıyor. CL 15 olması lazım senin.

Bellek Arama

CL 15 bakınca böyle bir RAM buldum;

CRUCIAL 8GB 2133Mhz DDR4 CL15 Notebook Ram CT8G4SFS8213 Crucial | Trendyol
G.Skill Ripjaws SODIMM 8GB DDR4 2133Mhz RAM - Nanokatalog
Senin modeli araştırdığımda Kingston sayfasında CL 17 çıkıyor. CL 15 olması lazım senin.

Bellek Arama

CL 15 bakınca böyle bir RAM buldum;

CRUCIAL 8GB 2133Mhz DDR4 CL15 Notebook Ram CT8G4SFS8213 Crucial | Trendyol
G.Skill Ripjaws SODIMM 8GB DDR4 2133Mhz RAM - Nanokatalog
Kingston arama sayfasında 2400 mhz ve cl 17 gösteriyor ancak görev yöneticisinde bu şekilde
Ekran Alıntısı 1.PNG

Attığın linkler için teşekkürler. Şimdi benim ram almam için 2133 mhz, cl 15 ve 1.2 v mi olması gerekiyor yada başka dikkat edeceğim husus var mı ?
gskill marka ram linkin 2*4 olduğu için olmaz. Tek parça 8 gb lazım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı