Garantideki ürün 20 iş gününe dahil olmadığında ne yapılmalı?

doloreshaze

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Merhabalar 8 Mart'ta ellerine ulaşan bilgisayarımı 11 Mart'ta kaydını açtılar. 15 Nisan yani bugün çıkışını sağladılar.
23 Mart günü arıza tespit yapıldı bana ücret çıkardılar aynı gün ödedim ancak benim 20 iş gününe dahil olmadığımı söylüyorlar bunun yasada yeri nedir haklarım nelerdir?

20 iş günü içinde halledilemezse size o ürünün muadili bir ürünü vermeleri gerekiyor sizinki tamir edilene kadar.
Ayrıca tamir süresi kalan garanti süresine de eklenmeli.
Başka ne sordunuz anlamadım.

20 iş günü içinde halledilemezse size o ürünün muadili bir ürünü vermeleri gerekiyor sizinki tamir edilene kadar.
Ayrıca tamir süresi kalan garanti süresine de eklenmeli.
Başka ne sordunuz anlamadım.
20 iş gününden sonra direkt değişim olmuyor mu ?

Siz garantiye yollamamışsınız anladığım kadarıyla. Sizden ücret talep edilmiş ücretli olarak tamir yaptırmışsınız bu durumda da 20 iş günü olayına dahil olamıyorsunuz diye biliyorum.

20 iş gününden sonra direkt değişim olmuyor mu?
Garantisi var mıydı? Aslında tekrar bakınca garantisinin olmadığını anlıyorum.
Bu durumda dediğim gibi size 20 günden sonraki zamanda kullanabileceğiniz bir ürün vermeleri gerekiyordu.
Değişim olmaz bu durumda. Garantiniz de yoksa tabii.

Garantisi var mıydı? Aslında tekrar bakınca garantisinin olmadığını anlıyorum.
Bu durumda dediğim gibi size 20 günden sonraki zamanda kullanabileceğiniz bir ürün vermeleri gerekiyordu.
Değişim olmaz bu durumda. Garantiniz de yoksa tabii.

Garantim vardı ancak klavye kullanıcı hasarlı diye fiyat çıkardılar. Ödemezsem de diğer kronik sorunları çözmeyeceklerini söylediler, mecbur ödedim.

Siz garantiye yollamamışsınız anladığım kadarıyla. Sizden ücret talep edilmiş ücretli olarak tamir yaptırmışsınız bu durumda da 20 iş günü olayına dahil olamıyorsunuz diye biliyorum.

Garanti vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı