Garantiye gönderilen 1050 Tİ ne zaman gelir?

Asus'un teknik servis işini yapan 3 firma var. Bunlardan yalnızca SMS Infocomm adındaki oluşum ekran kartlarına bakıyor. Kendileri epey yavaş çalışıyor. Öyle ki bir BIOS yükleyip geri göndermeleri neredeyse 3 hafta sürmüştü. Eğer doğrudan kendilerine değil de satıcıya falan gönderdiyseniz oradan yönlendirme yapılacağı için birkaç gün daha uzar.

Arıza tanımlamanızdan aldığım kadarıyla VRAM ile alakalı arıza var. Bu VRAM çiplerinden en az biri bozulmuş veya bu çipler ile GPU arası bağlantıda kesilme olmuştur. (GPU veya VRAM altında soğuk lehim vb. sorunlar)
Kuvvetle muhtemel ellerinde zaten hazır VRAM olacağından veya yalnızca reballing yapılacağından ötürü çok uzun sürmeyecektir. Hatta isteseler o kart atölyeye girdiğinde 1 günde hallolur. Ancak benim o adamlar hakkındaki tahminim geliş-tamir-test-gönderme sürecinin minimum 3 hafta süreceğidir.

ASUS'un teknik servis işini yapan 3 firma var. Bunlardan yalnızca SMS Infocomm adındaki oluşum ekran kartlarına bakıyor. Kendileri epey yavaş çalışıyor. Öyle ki bir BIOS yükleyip geri göndermeleri neredeyse 3 hafta sürmüştü. Eğer doğrudan kendilerine değil de satıcıya falan gönderdiyseniz oradan yönlendirme yapılacağı için birkaç gün daha uzar.

Arıza tanımlamanızdan aldığım kadarıyla VRAM ile alakalı arıza var. Bu VRAM çiplerinden en az biri bozulmuş veya bu çipler ile GPU arası bağlantıda kesilme olmuştur. (GPU veya VRAM altında soğuk lehim vb. sorunlar)
Kuvvetle muhtemel ellerinde zaten hazır VRAM olacağından veya yalnızca reballing yapılacağından ötürü çok uzun sürmeyecektir. Hatta isteseler o kart atölyeye girdiğinde 1 günde hallolur. Ancak benim o adamlar hakkındaki tahminim geliş-tamir-test-gönderme sürecinin minimum 3 hafta süreceğidir.

Aslında tam güzel bir PC toplucaktım bayağıdır para birikmesini bekliyordum bir de bu sıkıntı çıktı başıma 2.5 senedir kullanıyorum ekran kartımı darboğazda yapıyordu i7 1.nesil laptop işlemcisi montelemişlerdi anakarta onla kullanıyordum yüksek darboğaz yapıyordu ama zaten zorlayıcı bişide oynamıyordum bir anda bozuldu.

Geri
Yukarı