Garantiye gönderilen ekran kartının değiştirilmesi

Az once musteri hizmetleriyle konustum ve 3 yıldır mining yuzunden stoklarında sıkıntı olduğunu söyledi. Bu durumun benim en az mağduriyetle sonuçlanmam için olduğunu söyledi. Evet bunu saklamıyoruz insanlar mağdur oluyor diye de ekledi. 3 seçenek varmış ya eski ekran kartımı bana yollayacaklar ya ürünü aldığım fiyatı bana iade edecekler(1 yıl önce 1000 liraya falan aldım) ya da yerine sıfır GTX1650 verecekler. Bunu dediğinde bende bise diyemedim ve kabul ettim...

Dostum öncelikle yanlış yapmışsın. Senin ekran kartının muadili bile değil o kart. Tek fanlı ve ileride sorun çıkartabilecek bir kart. Ellerinde kart olmaması seni mağdur edebilirler anlamına gelmiyor. Tüketici hakem heyetine başvuru yapıp en azından kartının güncel fiyatını ya da kartına eş değerde bir kart vermek zorunda bırakabilirdin. Bu kadar kolay olmamalı sizleri ikna etmek. Hakkınızı savunmuyorsunuz sonra üzülen siz oluyorsunuz. Hala bir şansınız var ise THH' başvuruda bulun sonuna kadar hakkını ara.

1 ay önce ekran kartımı garantiye yolladım ve bugün sonucu çıktı RX570 ekran kartımı bana danısilmadan GTX1650 ile degistirmisler. Aralarında ne kadar performans farkı var merak ediyorum bana danisilmadan degistirildi. Ve islemcim Ryzen 3 1200 NVIDIA ekran kartıyla AMD RX570'e göre uyumunda bir sıkıntı olur mu?

Aynı ekran kartını kullanyorum tonlarca oyun oynadım kasma donma hiçbir şey görmedim(1650 tek fanlı modeli) fakat RX570 1650'den iyi mi bilmiyorum AMD ekran kartlarıyla pek ilgilenmedim ama sorulmadan yapıldıysa değiştirmeni öneririm

Dostum öncelikle yanlış yapmışsın. Senin ekran kartının muadili bile değil o kart. Tek fanlı ve ileride sorun çıkartabilecek bir kart. Ellerinde kart olmaması seni mağdur edebilirler anlamına gelmiyor. Tüketici hakem heyetine başvuru yapıp en azından kartının güncel fiyatını ya da kartına eş değerde bir kart vermek zorunda bırakabilirdin. Bu kadar kolay olmamalı sizleri ikna etmek. Hakkınızı savunmuyorsunuz sonra üzülen siz oluyorsunuz. Hala bir şansınız var ise THH' başvuruda bulun sonuna kadar hakkını ara.

Evet dediğine kesinlikle katılıyorum yanlış yaptığıma da eminim ama THH'ye başvurup bu uzun süreçle uğraşmak yemedi diyelim. Ayrıyeten sabah ben müsteri hizmetleriyle konusmadan önce ürün zaten kargolanmıştı. Süreç daha da uzadı yani şu an 1 aylık tatildeyim ünv öğrencisiyim bu bilgisayar bana okul zamanı lazım olacak. Tüketici hakları mahkeme süreci çok uzun olcağı için çekiniyorum açıkçası.

Evet dediğine kesinlikle katılıyorum yanlış yaptığıma da eminim ama THH'ye başvurup bu uzun süreçle uğraşmak yemedi diyelim. Ayrıyeten sabah ben müsteri hizmetleriyle konusmadan önce ürün zaten kargolanmıştı. Süreç daha da uzadı yani şu an 1 aylık tatildeyim ünv öğrencisiyim bu bilgisayar bana okul zamanı lazım olacak. Tüketici hakları mahkeme süreci çok uzun olcağı için çekiniyorum açıkçası.

Dostum bence çekinme. Her zaman hakkın olanı almalısın. Resmen kazıklamışlar seni bence. Tüketici mahkemesine gidersen çok daha iyi sonuçlar alırsın. Bence pes etme. Ürünün kargolanması senin artık çoktan hamle yapamayacağın anlamına gelmez.

Müşteri hizmetlerini arayıp pazarlık yapmaya çalışın. Daha güçlü kart talep edip tehdit edin. Dava açacağınızı v.s söyleyin. Eğer geri adım atmazlarsa kabul edin madem uğraşacak vaktiniz yoksa.

Geri
Yukarı