Garantiye yollanan ASUS ekran kartının para iadesi mi yapılır?

Ekran kartımı bazı sorunlarından dolayı servise yolladım.
Eğer dediğim gibi bir sorun varsa ve ben haklıysam bana para iadesi mi yaparlar yoksa yenisini mi verirler?
Stokların olmayışından dolayı ASUS bana sadece para iadesi önerirse ve değişim isteme gibi bir hakkım varsa bu hakkımı nasıl aramalıyım?

Para iadesi kesinlikle almayın.
Yenisi ile değişim hakkınız mevcut bunu kullanın.
Tamamdır. Şöyle bir durum var bunu belirtmeli miyim? Yani bana + bir durum sağlar mı?
Aynı model ekran kartı yine sorunluydu. Garantiye yolladım ve yenisini verdiler.
Yenisi verilen kartta da daha 1 yıl olmadan bile sorunlar yaşadım ve garantiye yolladım.
Yani anlayacağınız firma beni baya bir uğraştırdı.😫

Eger ellerinde kartin aynisi yoksa bir ust modeli ile degisim yapmak zorundalar. Problem cikarirlarsa THH'ye basvurup hakkinizi alırsınız.

Tamamdır. Şöyle bir durum var bunu belirtmeli miyim? Yani bana + bir durum sağlar mı?
Aynı model ekran kartı yine sorunluydu. Garantiye yolladım ve yenisini verdiler.
Yenisi verilen kartta da daha 1 yıl olmadan bile sorunlar yaşadım ve garantiye yolladım.
Yani anlayacağınız firma beni bayağı bir uğraştırdı.😫

Kronik sorunlu modeller mevcut ASUS'un TUF serisinin birincisi idi sanırım eğer bu modellerden birisi ise TUF serisinin ikincisi bir kart ile değişim isteyebilirsiniz.

Yani anlayacağınız firma beni baya bir uğraştırdı.😫

Kartı satın aldığınız fiyat nedir? Şu an piyasada satılan aynı model kartın kapalı kutu fiyatından daha yüksek miktar ise para iadesi isteyin değilse kart değişimi isteyin.

Örnek olarak RTX 2060 şu an 6500-7000 civarına bulunabiliyor mesela faturada 7000TL ise 7000TL para iadesi almak mantıklı ama eğer faturada 4500TL yazıyorsa değişim istemek mantıklıdır.

Eger ellerinde kartin aynisi yoksa bir ust modeli ile degisim yapmak zorundalar. Problem cikarirlarsa THH'ye basvurup hakkinizi alırsınız.

THH süreci bayağı uzun sürüyor umarım sıkıntı çıkarmazlar.
Kronik sorunlu modeller mevcut ASUS'un TUF serisinin birincisi idi sanırım eğer bu modellerden birisi ise TUF serisinin ikincisi bir kart ile değişim isteyebilirsiniz.
ROG serisi.
Kartı satın aldığınız fiyat nedir? Şu an piyasada satılan aynı model kartın kapalı kutu fiyatından daha yüksek miktar ise para iadesi isteyin değilse kart değişimi isteyin.

Örnek olarak RTX 2060 şu an 6500-7000 civarına bulunabiliyor mesela faturada 7000TL ise 7000TL para iadesi almak mantıklı ama eğer faturada 4500TL yazıyorsa değişim istemek mantıklıdır.

915 liraya almıştım. Para iadesi olursa mega Ultra not stonks😀

Ürün tamir edilebilir ise yapmaya çalışırlar ama şu zamanlarda uğraşacaklarını zannetmiyorum direk para iadesi kararı çıkartabilirler ancak bu onların tercihi değil hakkınızı bilin size sormak zorundalar kabul ederseniz para iadesi yaparlar.

Kabul etmeyin değişim talep edin stoklarımızda yok ama diye ağlamaya başlarlarsa muadiili veya bir üstünü göndermelerini isteyin ahan da emsal karar paşa paşa rx 580 kartı 1660 super ile değiştirdiler.

Kısacası hakkınızı hukukunuzu bileceksiniz bu firmalar işlerine gelince orta segmente 10.000 fiyat çekiyorlar işlerine gelmeyince de stok yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı