Gateron Optic Brown Mizar MZ60 vs Cherry Brown Durgod K310

mertlev

Hectopat
Brown Switch'te karar kıldım.
Şimdi iki seçeneğim kaldı:
Çok daha yüksek kaliteli PBT tuşlar ve piyasanin en iyilerinden olan Cherry MX'li Durgod K310 mu (ama RGB yok)
Yoksa Cherry'den sonra gelen Gateron Switch kullanan ve %60 boyda olan Mizar MZ60 mı tercih etmek daha mantıklı?

Aydınlatma olmayan klavye çekilmez. Mizar MZ60 alırsanız sonradan switch değişebilirsiniz en azından. Hot-swappable bir klavye. Ama aydınlatma döşemek çok daha zorlu, en azından düzgün bir şey yapmak isterseniz. Benim fikrim böyle.

Aydınlatma olmayan klavye çekilmez. Mizar MZ60 alırsanız sonradan switch değişebilirsiniz en azından. Hot-swappable bir klavye. Ama aydınlatma döşemek çok daha zorlu, en azından düzgün bir şey yapmak isterseniz. Benim fikrim böyle.
Değişme olayı yüzünden onda takılı kaldım bende ama optik gateron var yedek nerden satılıyor optik gateron link biliyormusunuz?

Değişme olayı yüzünden onda takılı kaldım bende ama optik gateron var yedek nerden satılıyor optik gateron link biliyormusunuz?
İllaki Gateron almanız zorunlu değil. Alırken pin sayısına dikkat etmeniz yeterli. İsterseniz Akko'nun vs. de özel sağlam switch'leri var. Bir Cherry MX değiller. AliExpress'te çok satan oluyor genelde.

İllaki Gateron almanız zorunlu değil. Alırken pin sayısına dikkat etmeniz yeterli. İsterseniz Akko'nun vs. de özel sağlam switch'leri var. Bir Cherry MX değiller. AliExpress'te çok satan oluyor genelde.
Bir yorumda gateron optik mz60lara sadece optik switxh takılıyor alırken buna dikkat edilmeli diye okumuştum nekadar doğru bilemiyorum.

Optik anahtarları mekanik anahtarlarla değiştiremezsiniz. Optik anahtarları başka markadan optik anahtarlarla bile değiştiremezsiniz. Mesela Gateron optik kahverengi ile yine Gateron optik sarıyı değiştirebilirsiniz tabii.

Yanlış. Pin sayısı önemli. Boyut konusunda da zaten tüm switch'ler neredeyse aynı boyutta oluyor.
Birde bu mizar mz60larin yanlis fiyatlandirmada alindigi için uyguna satıldığını yazmistiniz, bu durgod larin amazonda 100 dolar fiyat etiketi var onda da mi fiyatlandırma hatası oldu millet uyguna satıyor?

Geri
Yukarı