Gateron Optical Yellow Redragon K586'ya uyar mı?

Quanic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
PCMR diyarı
Daha fazla  
Merhabalar. Yurda götürmek için yeni bir klavye alacaktım ancak fiyatlardan dolayı pek mantıklı gözükmedi. Evdeki klavyem optik mavi Switch'li ve tahmin edeceğiniz üzere yurtta büyük sorun olur. Gateron Optical Yellow'lar Redragon K586 Pro'daki optik Outemu Switch'lerin yerine takılabilir mi? Sitede hotswap olan tüm optik klavyelere uyacağı yazılmiş.

Gateron anahtarların pinleri Outemulardan kalın, Outemu hotswap soketlere uymuyorlar. Outemu optik anahtar satılıyor mu bilmiyorum.
Outemu optik bulamadığım için Gateron optik almak istedim hocam. Bunların oturma sistemi nasıl çalışıyor optikte? Kasaya sabitlenmesinde falan sorun olur mu?

Hotswap hocam. Ancak bunlarda pin yok uyumluluk neye göre belirleniyor?
Geleneksellerde 2 adet pin var. Oradan belirleniyor uyumluluk. O yüzden geleneksel switche sahip klavyelere optik switch takamazsın.
Optik switchlerin takıldığı soket:
1638708740348.png

Geleneksel Switchlerin takıldığı soketler:
1638708790589.png

Geleneksellerde 2 adet pin var. Oradan belirleniyor uyumluluk. O yüzden geleneksel switche sahip klavyelere optik switch takamazsın.
Optik switchlerin takıldığı soket:
Eki Görüntüle 1234077
Geleneksel Switchlerin takıldığı soketler:
Eki Görüntüle 1234078
Kastettiğim bu değildi hocam :) sorduğum şey optiklerin kendi arasında bir farkı olup olmamasıydı. İzlediğim bir youtuber pcb ledlerinin yüksek olmasından dolayı Gateron benim klavyeye tam oturmuyor ama çalışıyor demişti. Tam emin olamadım.

Kastettiğim bu değildi hocam. :) Sorduğum şey optiklerin kendi arasında bir farkı olup olmamasıydı. İzlediğim bir YouTuber PCB LED'lerinin yüksek olmasından dolayı Gateron benim klavyeye tam oturmuyor ama çalışıyor demişti. Tam emin olamadım.

Ek bir dış etken olmadığı sürece oturmamazlık etmez. Standart var zaten bunun için. Tüm Switch'leri yan yana koyduğunda boyutlarının aynı olduğunu görürsünüz zaten.
Oturmamazlık edeceğini zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı