Gayrimüslim bir insanın subay olamadığı doğru mu?

BraveTEK

Femtopat
Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde böyle bir kanunun olduğu doğru mu? Ekşi sözlük’te dolaşırken böyle bir iddiaya rastladım. Doğruysa nasıl olabilir? Bu devlet laik değil mi? Bir de ekstra soru sormak istiyorum. Gayrimüslim bir insan mareşalliğe kadar yükselebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde böyle bir kanunun olduğu doğru mu? Ekşi sözlük’te dolaşırken böyle bir iddiaya rastladım. Doğruysa nasıl olabilir? Bu devlet laik değil mi? Bir de ekstra soru sormak istiyorum. Gayrimüslim bir insan mareşalliğe kadar yükselebilir mi?

Maresallik mi?
Bunları bir daha düşünün.

Laik Türkiye cumhuriyeti devleti’nde böyle bir kanunun olduğu doğru mu? Ekşi sözlük’te dolaşırken böyle bir iddiaya rastladım. Doğruysa nasıl olabilir? Bu devlet laik değil mi? Bir de ekstra soru sormak istiyorum. Gayrimüslim bir insan mareşalliğe kadar yükselebilir mi?

Hocam ikisi hariç daha müslümanlardan da mareşal yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikisi hariç daha Müslümanlardan da mareşal yok
Fevzi Cakmak ve Ataturk haricinde Osmanli'da Musir(Maresal) rutbesinde onlarca kisi vardi.

1607449505060.png

Osmanlı şeriatla yönetilen bir ülkeyken bizzat padişahın askerleri gayri müslimdi :)
Laiklikle olayın ne alakası var?
Eğer Türk vatandaşı ise neden olmasın? Ama bence olmamalı. Ordu sadece Türk askerlerinden oluşmalı. Zaten çok yozlaştık Türküğümüzü kaybettik daha da bir şeylerimiz eksilmesin.

Geri
Yukarı