Gaz ve fren pedalının yanına el yapımı debriyaj yapılabilir mi?

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
Elimde 200 TL'ye aldığım Goldmaster'ın direksiyon seti var ve debriyaj içermiyor. Fazla masraf çıkmaması için ayrı pedal seti yapmak istemiyorum. Bu fren ve pedalın yanına debriyaj ekleyebilir miyim? Mekanik olarak yapabilirim fakat elektronik olarak nasıl yapabilirim bilmiyorum.

Elimde 200 TL'ye aldığım Goldmaster'ın direksiyon seti var ve debriyaj içermiyor. Fazla masraf çıkmaması için ayrı pedal seti yapmak istemiyorum. Bu fren ve pedalın yanına debriyaj ekleyebilir miyim? Mekanik olarak yapabilirim fakat elektronik olarak nasıl yapabilirim bilmiyorum.
Arduino ile pedal seti yapmak mümkün.

@Muhammet 64
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu çok defa izledim. Sadece 3d yazıcı parçaları bile 200-300 TL tutuyor. Bu yüzden yapamıyorum. Bana sadece debriyaj olsa yetecek.

Arduino ile pedal seti yapmak mümkün.
Arduino kullanmadan direksiyon setinin kartı ile yapamaz mıyım?

@Akif9748 hocam yapmıştı. Ondan yardım alabilirsiniz.

Kart üzerinde debriyaja atayacak bir eksen bulamazsınız.
Arduino kullanmadan direksiyon setinin kartı ile yapamaz mıyım?
Pedal elde olunca en sıkıntılı olanı. Benim elde yaptığım debriyaj dayanamadi bile. @Affansen 'in pedaller hala sağlam sanırım.
Bu videoyu çok defa izledim. Sadece 3d yazıcı parçaları bile 200-300 TL tutuyor. Bu yüzden yapamıyorum. Bana sadece debriyaj olsa yetecek.

Mekaniğini hallederseniz elektroniği bir şekilde hallolur. Debriyajın algılamasını istediğiniz yerin altına debriyaj pedalı basabilecek bir biçimde push buton koyup direksiyondaki tuşlardan veya ileri geri vites varsa onlardan bir tuşu iptal etmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı