Gaza gelip Twitch yayıncısına bağış yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okuma, anlama ve çıkarım yapma yetilerimi kullandım. Öneririm.
Rica etsem bana da basite indirgeyerek anlatır mısın? Öyle bir çıkarım yapamadığım için yardımınıza ihtiyacım var. Hem bana da bir şey öğretmiş olursunuz.

Çok merak ediyorum bu yayıncılara bağış atanları. Acaba ömürleri boyunca Lösev, Tema vb. yerlere hiç bağış yapmışlar mıdır? Ne kadar üzücü bir durum şu yayıncılara bağış yapmak. Yayıncıyı desteklemek istiyorsan, sana keyif veriyorsa ücretli üye olursun desteklersin. Ama şu bağış olayı bence çok üzücü bir durum.
1) Bağış atmanın saçma olduğuna inandırmak için Lösev gibi yerlerden vurulmuş
2) Üzücü (?) bir durum denmiş.
İkinci tam kafana yatmasa da birinci çok net.

Bağış atmak yerine Prime ile abone olabillirdiniz. Mesela ben Adal'a Prime ile ilk ay bedava abone oldum. Çekilişlere vs. katıldım. İlk ay çıkmadı sonra ben de 8TL verip devam ettirdim aboneliği çekilişten Minecraft Premium çıktı. Kısacası 8TL'ye Premium aldım :D

Çok merak ediyorum bu yayıncılara bağış atanları. Acaba ömürleri boyunca Lösev, Tema vb. yerlere hiç bağış yapmışlar mıdır? Ne kadar üzücü bir durum şu yayıncılara bağış yapmak. Yayıncıyı desteklemek istiyorsan, sana keyif veriyorsa ücretli üye olursun desteklersin. Ama şu bağış olayı bence çok üzücü bir durum.
1) Bağış atmanın saçma olduğuna inandırmak için Lösev gibi yerlerden vurulmuş
2) Üzücü (?) bir durum denmiş.
İkinci tam kafana yatmasa da birinci çok net.
Tema da içinde olan bir örnek ama siz Lösev'i görmezden gelip Tema'yı baz alabilirsiniz :) Üzücü demenin neresi duygu sömürüsü? Üzücü kelimesi burada karşıdaki kişinin durumuna acıma anlamında kullanılıyor. Yapılan davranışın en kibar tabirle iq seviyesinin "birazcık" düşük olduğunu ifade etmek anlamında kullandım (?) Ayrıca inandırmak için değil net olarak söylüyorum "saçma"

Bir tiyatro izlemeye gidersiniz ve tiyatronun ücretini verirsiniz. Bir dizi, film izlemek istersiniz platformun ücretini verirsiniz. Bir yayıncıyı izlemek, desteklemek istersiniz aylık abone olur desteklersiniz. Bunun dışında kalan bağış olayı benim için üzücü bir durum. Dediğim gibi isterseniz aldığınız maaşın tamamını yayıncı arkadaşlara bağışlayıp adınızı okutup şanslıysanız da attığınız video linkini izletebilirsiniz. Hoşçakalın.

Normal bir şey ki bu. Uzun bir süre önce bir yayıncıya kartta kalan 3 TL'yi atmıştım mesela.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı