Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu sözleri belirli konumlarda söyleyen hapse giriyor. Çok yönlü bakin şu olaylara 🤦‍♂️ sen mahkemede hakime söv bakalım ne oluyor. Şahıs olarak bakmayın
Sözde bir hakaret yok. Bir eleştiri var, bunu üstüne alınıp "bana hakaret ediyor" dersen hakaret sayarsın. Böyle bir mantık yok.

CB'nin benden bir üstünlüğü yok, benim de ondan bir üstünlüğüm yok. Herkes eşit değil mi? Burada ne bir sövgü var ne de bir hakaret var. Sözü üstüne alınmışsa birisi, sözün doğru olduğunu da kabul etmiş sayılır zaten. :)

Hala nasıl savunabiliyorsunuz valla anlamıyorum. Sadece şu mültecileri bile gördüğünüz zaman savunmamanız gerektiğini bilmeniz lazım ama hala neyi aşamıyorsunuz anlamıyorum.

Bu sözleri belirli konumlarda söyleyen hapse giriyor. Çok yönlü bakin şu olaylara 🤦‍♂️ sen mahkemede hakime söv bakalım ne oluyor. Şahıs olarak bakmayın
Hakaret olduğunu mahkeme tespit eder, sen ben değil. Bilinen en temel şeydir bu. Okulda vatandaşlık derslerinde uyudun mu ne yaptın?

Cumhurbaşkanına resmen "Öküz" demek istemiş bu gazeteci. Kim ne derse desin kanunen ve mantıken tutuklanması mantıklı. Hangi ülkede görülmüş cumhurbaşkanına öküz deyip serbest kalan?
Gelişmiş ülkelerde politikacılara hakaret etmek suç değildir.

Cumhurbaşkanı'na resmen "öküz" demek istemiş bu gazeteci. Kim ne derse desin kanunen ve mantıken tutuklanması mantıklı. Hangi ülkede görülmüş Cumhurbaşkanı'na öküz deyip serbest kalan?

Peki hangi ülkede görülmüş tecavüzünün, katilin 20 suç kaydı ile gezdiği buna rağmen tutuklanmadığı? Adalet sadece saray için mi var?

Peki hangi ülkede tecavüzünün, katilin 20 suç kaydı ile gezdiği buna rağmen tutuklanmadığı? Adalet sadece saray için mi var?
Sarayların isminden öteye geçemez bu ülkede. Ankara'dan bir telefon geldiği an o hakim kararından dönüyorsa o ülkede "adalet" diye bir kavram yoktur.

Tecavüzcüye ceza yok, gazeteciye ölüm var. İdam olsa zaten şu anda ülkede ne gazeteci bulabilirdin ne de sosyal medyadan haber yapabilen birisini.

Gerçi kararından dönmeyecek hakimleri de içeri alıyorlar ama o da ayrı konu. :)

Sözde bir hakaret yok. Bir eleştiri var, bunu üstüne alınıp "bana hakaret ediyor" dersen hakaret sayarsın. Böyle bir mantık yok.

CB'nin benden bir üstünlüğü yok, benim de ondan bir üstünlüğüm yok. Herkes eşit değil mi? Burada ne bir sövgü var ne de bir hakaret var. Sözü üstüne alınmışsa birisi, sözün doğru olduğunu da kabul etmiş sayılır zaten. :)

Hala nasıl savunabiliyorsunuz valla anlamıyorum. Sadece şu mültecileri bile gördüğünüz zaman savunmamanız gerektiğini bilmeniz lazım ama hala neyi aşamıyorsunuz anlamıyorum.
Bu konu hakkında son bir mesaj yazmak istiyorum herkes eşit ise solumda duran adam, Erdoğan, hz.Muhammed , Atatürk e hakaret eşittir ve bu konuda buradaki çoğu kişi aynı düşünüyor galiba? iyi forumlar.

Bu tutuklama konusunu savunanların ülkedeki bir sürü pisliğe ses çıkarmaması nasıl bir insan oldukları hakkında ipucu veriyor bence. Güçlüden yana, vicdanını dini ve milli hamasetle bastıran kişiler herhalde.
Sonuçta güçlüden yana olmak kolay, konfor alanı da iyi, ilerde çocuklarınız, torunlarınız, yeğenleriniz nasıl anacak sizi onu düşünün. Bizle yüz yüze görüşmüyorsunuz sonuçta.

Bu konu hakkında son bir mesaj yazmak istiyorum herkes eşit ise solumda duran adam, Erdoğan, Hz. Muhammed, Atatürk'e hakaret eşittir ve bu konuda buradaki çoğu kişi aynı düşünüyor galiba? İyi forumlar.
Ilk ucu esit. Ataturk senin ulkeni kurtardigi icin sen hakaret edemezsin, ama Turk dusmanlari edebilir.

Bu konu hakkında son bir mesaj yazmak istiyorum herkes eşit ise solumda duran adam, Erdoğan, Hz .Muhammed , Atatürk'e hakaret eşittir ve bu konuda buradaki çoğu kişi aynı düşünüyor galiba? iyi forumlar.
Öncelikle hala hakaret diyorsun da ortada bir hakaret yok. Bir sözü üstüne alınırsan hakaret olur fakat ortaya söylenmiş bir şeyi üstüne alınmazsan hakaret olmaz. Şimdi bu forumda birisi o sözü ettiğinde sen üstüne alınmazsan sana bir hakaret olmaz ama gidip ben alınırsam bana hakaret gibi gelir. Böyle bir adalet yok, hakaretin direkt olarak şahsa edilmesi gerekir. Bu konuda mahkeme daha bilgilidir tabii ki ama özgür oldukları sürece. Her an bir telefon gelip kararlarını değiştirttiği sürece değil.

Ayrıca CB'ye hakaret konusuna bu kadar hızlı bakan mahkemeler, tecavüz olaylarına niye 5 yılda bakıyor? CB'nin ne üstünlüğü var? En son bakılması gereken davalar bunlar.

Atatürk'e hakaret diye bir suç türü var kanunda ki olması da gerekli. Sen bu ülkeyi silah arkadaşlarıyla kurtaran adama hakaret edemezsin, edersen de cezasını alırsın.

Bunun yanında normal bir insana da hakaret edemezsin. O saydığın kişilere de hakaret edersen cezası vardır. Hakaretin her türlü cezası var yani. Herkes eşit, kanunda sadece birkaç ufak nokta var olması gereken o kadar.

Bir tartışmada haksız çıktığın zaman kaçmayı değil de "haklısın" demeyi öğrendiğin zaman daha sağlıklı bir toplum olacağız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı