Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğini bölümü hakkında bilgi yok

baliciyim

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, başlıkta da belirttim gazi üniversitenin teknoloji fakültesi hakkında bilgi yok. DGS ile tercih etmiştim 9.tercihimdi puanıma göre yazdım ama okulun normalde YKS taban puanına bakamıyorum. DGS'ye göre puanı yüksek bir üniversite.

1631619485872.png

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Burayı okumak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne bilgisi istiyorsunuz?
Geçmiş yıllar taban sıralaması vb. bilgilere buradan bakabilirsiniz.
2021 yılı ilk yerleştirme verisine de buradan bakabilirsiniz.
Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Burayı okumak mantıklı mı?
Şöyle söyleyeyim. Teknoloji fakültesinde okuyacağıma intihar ederim, daha iyi.

Ne bilgisi istiyorsunuz?

Teknoloji fakültesine karşı neden bu kadar karşısınız?

Ne bilgisi istiyorsunuz?

Kaynak için teşekkürler. M.T.O.K lularla birlikte mi okuyoruz yoksa onlar bizden ayrı mı oluyor bir bilgin var mı ?

Normalde myo çıkışlıyım ve okulum aşırı kötü puana sahip bir okuldu. Diplomamın iyi olmasına önem veriyorum bundan dolayı elimden geldiğince yüksek puanlı bir okul bitirmeyi düşünüyorum.

Teknoloji fakültesine karşı neden bu kadar karşısınız?
Çünkü siyasi bir şey. Boğaziçi rektörüne, İstanbul Cerrahpaşa olmasına olduğu kadar ses çıkarılmamasının sebebi halkımızın idrak problemi. Talep var, millet okuduğunu sansın diye açılmış bölümler. Hocaları ortada. Okulların adları var diye bölümlerin sıralamaları o halde.
Kaynak için teşekkürler. M.T.O.K.'lularla birlikte mi okuyoruz, yoksa onlar bizden ayrı mı oluyor?
Aynı. Özel okulların burslu ve ücretli öğrenci alması gibi düşünebilirsiniz.

Yüksek puanlı ile iyi bölüm aynı şey değil. Okulun adı var sadece.

Teknoloji fakültesinde okuyacağıma intihar ederim, daha iyi.
Talep var, millet okuduğunu sansın diye açılmış bölümler. Hocaları ortada.

Tamamen bilgisizce ve kulaktan dolma bir yorum olmuş.

Teknoloji fakültelerinin açılış amacı mühendislik fakültelerindeki teoriye dayalı eğitimin iş dünyasına ayak uyduramamasıydı. İnsanlar mezun olduklarında ne bir satır kod yazabiliyor ne de malzeme tanıyordu. Mühendislik fakülteleri %70 teorik %30 uygulamalı eğitim verirken teknoloji fakülteleri %70 uygulamalı %30 teorik eğitim veriyor.

Aynı üniversitenin iki farklı fakültesinde olan bilgisayar mühendisliği bölümünü kıyasladığımızda vardığımız sonucu anlatayım. Teknoloji fakültesi öğrencisi birinci sınıf ilk haftadan itibaren kod yazmaya başlarken mühendislik fakültesi öğrencisi 2. Sınıfta kod yazmaya başlıyor. Aynı şekilde teknoloji fakültelerinde ilk haftadan itibaren genelde elektronik devre eğitimi verilirken mühendislikte bu eğitimler çok geç veriliyor. Geç verilmesinin yanı sıra eğitim büyük oranda teoriye dayalı oluyor.

Lütfen arkadaşlarımızı yönlendirirken verdiğimiz tavsiyelerimize dikkat edelim.

Tamamen bilgisizce ve kulaktan dolma bir yorum olmuş.

Teknoloji fakültelerinin açılış amacı mühendislik fakültelerindeki teoriye dayalı eğitimin iş dünyasına ayak uyduramamasıydı. İnsanlar mezun olduklarında ne bir satır kod yazabiliyor ne de malzeme tanıyordu. Çünkü mühendislik fakülteleri %70 teorik %30 uygulamalı eğitim verirken teknoloji fakülteleri %70 uygulamalı %30 teorik eğitim veriyor.

Aynı üniversitenin iki farklı fakültesinde olan bilgisayar mühendisliği bölümünü kıyasladığımızda vardığımız sonucu anlatayım. Teknoloji fakültesi öğrencisi birinci sınıf ilk haftadan itibaren kod yazmaya başlarken mühendislik fakültesi öğrencisi 2. Sınıfta kod yazmaya başlıyor. Aynı şekilde teknoloji fakültelerinde ilk haftadan itibaren genelde elektronik devre eğitimi verilirken mühendislikte bu eğitimler çok geç veriliyor. Geç verilmesinin yanı sıra eğitim büyük oranda teoriye dayalı oluyor.

Lütfen arkadaşlarımızı yönlendirirken kullandığımız ithamlara ve tavsiyelerimize dikkat edelim.
Tamamen bilgisizce ve kulaktan dolma bir yorum olmuş. Neredeyse özgün olan her cümlenize aykırı örnek verebilirim.

Teknoloji fakültelerindeki hocalar bile durumun farkında. Bir şeye para verip ölümüne savunan insanlar gibi bir yerde okuyup ölümüne savunanlardan olmayın.

Tamamen bilgisizce ve kulaktan dolma bir yorum olmuş. Neredeyse özgün olan her cümlenize aykırı örnek verebilirim.

Teknoloji fakültelerindeki hocalar bile durumun farkında. Bir şeye para verip ölümüne savunan insanlar gibi bir yerde okuyup ölümüne savunanlardan olmayın.

İsmini vermeyeceğim bir üniversitenin teknoloji fakültesinde bilgisayar mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim.

Şimdi olaya tekrar bakacak olursak hangimizin bilgileri daha kulaktan dolma ve bilgisizce?

İsmini vermeyeceğim bir üniversitenin teknoloji fakültesinde bilgisayar mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim.

Şimdi olaya tekrar bakacak olursak hangimizin bilgileri daha kulaktan dolma ve bilgisizce?
Hocam siz ne öneriyorsunuz ? Ben Gazi Üniversitesi / teknoloji fakültesi / bilgisayar mühendisliğine gitmeli miyim sizce bu sene sondu daha sınava hazırlanmam. Ya rotamı kpss ye çevirecem ya da gazi üniversitesinde dgs ile geçiş yapıp bitirecem.

Hocam siz ne öneriyorsunuz? Ben Gazi Üniversitesi / teknoloji fakültesi / bilgisayar mühendisliğine gitmeli miyim sizce bu sene sondu daha sınava hazırlanmam. Ya rotamı KPSS'ye çevireceğim ya da gazi üniversitesinde DGS ile geçiş yapıp bitireceğim.

Öncelikle hayırlı olsun. Çok büyük üniversiteler değilse hedefin tekrar hazırlanmana gerek yok.

Devir bilgi ve teknoloji devri artık kimse senin hangi üniversiteden kaç ortalamayla mezun olduğuna bakmıyor. Bilgine ve birikimine bakıyor. Ne güzel kazanmışsın bölümünü. Eğer ki isteğin de bilgisayar mühendisliğiyse yapacağın tek şey kendini geliştirmek olacak.

Çok basit bir örnek vereyim. Geçen sene ODTÜ'den mezun olan tanıdığım 4 senedir işsizken 2 yıllık işletme mezunu olan bir abim Hazine ve Maliye Bakanlığı Siber Güvenlik Koordinatörü olarak işe başladı.

Herkes gibi bakacak olursak ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencisinin atanması gerekiyordu değil mi? Ama işler artık öyle yürümüyor. :)

Bence git ve kendini geliştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı