Gaziantep emniyet müdürlüğü'ne bombalı saldırı girişimi

Sınır namustur dedik ırkçı dediler. Gördüğünüz gibi sınırlar yol geçen hanı olursa canlı bombalar cirit atar böyle.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ​

Emniyet Müdürlüğü binası önünde üzerinde bomba olduğunu söyleyen ve polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilen saldırganın 32 yaşında Ümit Koçyiğit olduğu ortaya çıktı.

Olay hızlı geliştiği için ve müdahale gerektiği için özel harekatı beklememişlerdir.
Eleştirdiğim şey o an orda özel harekatın olmaması değil, eğitimlerde özel harekat'tan destek alınması gerektiğini düşünüyorum.
Amerika'da olan polis müdahalelerine bakarsanız suçlulara 1 şarjör boşaltıldığını görürsünüz. Dizilerde tek mermiyle düşen insanlar olabilir ama gerçek dünyada çok olası değil. :)
Amerika'ya bakmaya da gerek yok. İstanbul Bayrampaşa'da bir saldırgan, 2 şarjör mermi yedikten sonra anca yere düşmüştü. Ufak bir araştırma ile videosunu bulabilirsiniz.

@hadwiger Ülkedeki silahlı müdahaleleri yapan birim farklı olduğu için asayiş gibi birimlere çok büyük silah eğitimleri verilmiyor. Bence de verilmesi lazım ama durum böyle. Bundan 10 yıl önce sorsaydın gerek yok derdim ama şu durumda gerekli olduğunu düşünüyorum.

Amacı neydi ki böyle saçma sapan kendini öldürtmeye çalışmış? Aklını yemiş galiba.

Polis mecburen ateş etmiş. Umarım olmaz ama bu tür provokasyonları epey göreceğiz sanırım.

saldırganın kimliği belirlendi​

Emniyet müdürlüğü binası önünde üzerinde bomba olduğunu söyleyen ve polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilen saldırganın 32 yaşında ümit koçyiğit olduğu ortaya çıktı.

Sınırdan geçen kimlik alabiliyor. İsmini ve soy ismini Türkçe yapabiliyor :) yani kardeşlerini savunma çaban boşa çıktı:p

Sınırdan geçen kimlik alabiliyor. İsmini ve soy ismini Türkçe yapabiliyor :) yani kardeşlerini savunma çaban boşa çıktı:p

Arkadaşım sen iyi misin?

Saldırganın kimliği belirlemiş diyorum sen ne diyon. :D Türkçe yazıyor her şey zorlama yorum yapmak yerine azcık okusan anlamaya çalışsan veya araştırsan keşke.

Yabancı uyruklu olsa şu ülkeden gelmiş şu isimli şahıs denir zaten.

O değil de adam niye bombayı patlatmıyor?

Bomba yok benim anladığım üstünde. Ama bomba süsü vermiş yelek giymiş kablolar flan geçirmiş eline bir kumanda almış patlatırım diye geliyor emliyetin önüne.

Arkadaşım sen iyi misin?

Saldırganın kimliği belirlemiş diyorum sen ne diyorsun. :D Türkçe yazıyor her şey zorlama yorum yapmak yerine azıcık okusan anlamaya çalışsan veya araştırsan keşke.

Yabancı uyruklu olsa şu ülkeden gelmiş şu isimli şahıs denir zaten.

Bence sen biraz araştırsaydın neye inanıp inanmayacağını idrak edebilecek konumda olurdun :D Türkiye'deki sığınmacı sayısından tut vatandaşlık aldığı söylenen sığınmacı sayıları bile bakanlığın paylaştığı veriler ile uyuşmadı bizzat ab paylaştı gerçek verileri.:D bizzat hatay valisi bile türklerden daha fazla doğum oranlarına sahip olduklarını söylemiş bakanlığın aksine. Biraz araştır oku neye inanıp inanmayacağına karar verebilirsin böylece. Vaazını verdiğin şeyi pratik et derler :D

Bence sen biraz araştırsaydın neye inanıp inanmayacağını idrak edebilecek konumda olurdun :D Türkiye'deki sığınmacı sayısından tut vatandaşlık aldığı söylenen sığınmacı sayıları bile bakanlığın paylaştığı veriler ile uyuşmadı bizzat ab paylaştı gerçek verileri.:D bizzat hatay valisi bile türklerden daha fazla doğum oranlarına sahip olduklarını söylemiş bakanlığın aksine. Biraz araştır oku neye inanıp inanmayacağına karar verebilirsin böylece. Vaazını verdiğin şeyi pratik et derler :D

Bu söylediklerin hiç normal değil konu ile gram alakası yok ayrıca. Yapacak bir şey yok. Körlemesine sen neye inanmak istiyorsan ona inan.

Adamın kimliği adı soy adı belli olmuş diyorum sen bana ne anlatıyon. Aksi yönde bir bilgi belge haber varsa paylaş bilelim. Komplo teorisi üretmenin kimseye gram faydası yok. Burada yalan dolan üstünden algı mı kasalım nefret mi kusalım onu mu istiyon ?

Yeni konular

Geri
Yukarı