Gazze'de olan gelişmeler nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayıp olmuyor. Milyonlarca İsrailli Hamas bombardımanında öldü, taş üstünde taş kalmadı diye bir haber görse sevinçten çıldıracak fanatiğe az bile söylemiş. Hâlâ biri terör diğeri faşist 2 taraf arasındaki, zarar görenin sadece sivillerin olduğu bir savaşta bile taraf tutacak kadar vicdanını ve empatisini kaybetmiş durumdasın nefretten dolayı.

Bunu dile getirmeye cesaret edemiyorsun sadece.

Neyse, benim de forumu bırakma zamanım gelmiş artık. Bu kadar taraflılık, bu kadar vicdansızlık, bu kadar fanatiklik zaten bir sürü yerde görüyorken bir de forumda görmeye devam etmeye gerek yok. Hadi, şu ana kadar hiçbir dönemde kimseye bir şey kazandırmamış olan faşizm ve fanatizmle kendi halinizde takılmaya devam edin. Ben de geleceğe olan umudumu kaybetmemek için pandemi öncesinde de olduğu gibi kendi hayatıma bakmaya devam edeyim. Herkese iyi sosyaller, Noble Six out!
Ya abi ne takıyorsun? Gelmişsin kaç yaşına, çoluk çocukla uğraşma. 😀 Ben bile kaç yaşındayım şurada laftan anlamayacak insanlara laf anlatmıyorum. Hahaha atıp geçiyorum, sen de öyle yap. Değiyor mu bak, kendine yapıyorsun. Sen düzgünce anlatmaya çalıştın mı, sonuna kadar. Onlar anlamak için en ufak çaba gösterdi mi, hayır. Güzel muhabbet ettiğin, sevdiğin konulara yaz. Böyle konularda da belki de forumda en çok bilgi birikimi olan üyesin, fikirlerini yaz geç. Millete laf anlatmakta uğraşma, seviyoruz seni. Şahsen forumda gerçekten sevdiğim ve bir şeyler öğrenebileceğim üye sayısı 5, bilemedin 10 olsun. Sen de içindesin, biliyorsun. 😘😁

Son Dakika:

Ürdün'de bulunan müslüman halk, Filistin'e destek olmak için Filistin topraklarına gidiyor.

@381258

Kaynak paylaşabilir misiniz? Merak ettim.

Tabii. Görüntüleri paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Filistin zamanında toprağının %10'luk kısmını oluşturan Kudüs'ü sattığı için pişmanlık duyuyor galiba :D Satmadan önce düşüneceklerdi, şimdide de bedavaya konma derdindeler.
Ulan İran olsa anlarım da, İsrail bu kardeşim. Adamlar en gelişmiş sistemlere sahip, onca güçlü devlet dahi yıllarca eğilirken sen kimsin de saldıracaksın?

Filistin'de yaşayan masum kişilere acıyorum ama birçoğu masum değil, Hamas denilen şahıs PKK'dan farksız. Zamanında ufacık çocukların canını alan bu cani değil mi? Tabii İsrail kendisini savunmaya kalkınca ve saldırınca suçlu yine İsrail oluyor. Zamanında Hamas denilen şahıs İsrail'li onca masum insanı katlederken iyiydi değil mi? İşin ucu Filistin'e değince direkt din deyip ağlamaya başladı. Filistin utanmadan mazlumu oynuyor.

Ha bir de yeni bir şey gördüm.
Ürdün'den gelenler varmış, hem de silahsız. Galiba ellerine sopa ve taş alıp saldıracaklar :D Artık ne içtilerse bize de verseler de böyle saldırsak. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisine taş ile saldırmak ayrı bir cesaret olsa gerek :)

İsrail bu konuda sonuna kadar haklı. Birisi benim bölgeme saldırsa ben niye karşılık vermeyeyim? Elim armut mu topluyor? Filistin'in yaptığı saçmalığı halkı öder, sadece onlar mı ödedi sanki? Zamanında milyonlarca masum insan öldü.

Ülkemizde öyle saçma düşünceler hakim ki, yok neymiş efendim Filistin kardeşimiz imiş. Ulan bunlar arap, neresi kardeş? Dinlerini bile satan insanları mı savunuyorsunuz? Boş işler, siz önce Doğu Türkistan'daki olaylara laf yapın. Sonra arapseverlik yaparsınız, Atatürk dahi arapları sevmiyordu ve hatta yaşasaydı bütün arapları yok edecekti buna eminim. Ki eğer böyle bir şey gerçekten aklında vardıysa yakın bir zamanda gerçekleşeceğine eminim :)

Son Dakika:

Ürdün'den sonra Lübnan'dan Filistin sınırına gelenler var.

Son Dakika: İsrailli yetkililer: "Hamas, 14 bin adet roket ile 60 günlük bir savaş olasılığı için hazırlanıyor."

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı