Gazze'de olan gelişmeler nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@381258

Öncelikle şu geçiş konusunda bir bilgi vereyim: Filistin'e bir geçiş yok. Büyük ihtimal paylaştığınız videolar sınırdan geçişi değil, sınıra yürüyüşü ve sınırda toplanmayı gösteriyordur.

Bir takım haberlerin çarpıtıldığını düşünüyorum. Paylaştığınız Twitter sayfalarında özellikle hükümet yanlısı haberler dikkatimi çekmişti fakat bekleyişim devam ederken bunları baz almadım. Bunca saatlik bekleyişten sonra o sayfalardan sunulanların doğrultusunda haberler paylaşılmadı.

@381258

Öncelikle şu geçiş konusunda bir bilgi vereyim: Filistin'e bir geçiş yok. Büyük ihtimal paylaştığınız videolar sınırdan geçişi değil, sınıra yürüyüşü ve sınırda toplanmayı gösteriyordur.

Bir takım haberlerin çarpıtıldığını düşünüyorum. Paylaştığınız Twitter sayfalarında özellikle hükümet yanlısı haberler dikkatimi çekmişti fakat bekleyişim devam ederken bunları baz almak almadım. Bunca saatlik bekleyişten sonra o sayfalardan sunulanlardan doğrultusunda haberler paylaşılmadı.
Ürdün ve Lübnan'dan Filistin'e destek için yürüyüş yapanlar, İsrail'i işgalci olarak tanımladıkları için İsrail değil, Filistin sınırına gidiyormuş gibi davranıyorlar. Ben de haberin düzeni bozulmasın diye aynı şekilde Filistin sınırı düzeninde paylaştım.

Bana bu haber hiç inandırıcı gelmedi. Yüksek ihtimal yalandır zaten.
Her bir askeri müdahalede, uçakları vb. askeri araçları göreve hazırlamak için dolar gerekiyor. Sonra da her bir askeri harekatta ülke daha çok ekonomik olarak kan kaybediyor. En azından bunun için yapılmamalı.

Her bir askeri müdahalede, uçakları vb. askeri araçları göreve hazırlamak için dolar gerekiyor. Sonra da her bir askeri harekatta ülke daha çok ekonomik olarak kan kaybediyor. En azından bunun için yapılmamalı.

Türkiye barış için her şeyi yapar ama bu tarz destekler göndermez. Karşımızda İsrail var sonuçta.

ABD kongre üyelerinin bir kısmı İsrail'in sonuna kadar arkalarında olduğunu belirtti.

@381258

Kaynak olarak paylaştığınız videolardan birinde: "An itibari ile Ürdün'den on binler sınırı geçiyor LÂ GÂLİBE İLLÂLLAH." metni yer almakta. Doğal olarak bu çarpıtma habere giriyor. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimi almış biri olarak bir takım görüntüler üzerinden kesin yargılar sunulmaması gerekir.

Size de önerim: Bilinen kaynaklar haricinde videolara, kesinliği doğrulanmamış görseller üzerinden sunulan metinlere itibar etmeyiniz.

@381258

Kaynak olarak paylaştığınız videolardan birinde: "An itibari ile Ürdün'den on binler sınırı geçiyor LÂ GÂLİBE İLLÂLLAH." metni yer almakta. Doğal olarak bu çarpıtma habere giriyor. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimi almış biri olarak bir takım görüntüler üzerinden kesin yargılar sunulmaması gerekir.

Size de önerim: Bilinen kaynaklar haricinde videolar, kaynağı doğrulanmış görseller üzerinden sunulan metinlere itibar etmeyiniz.

Bu yüzden görüntüleri paylaşmak istemedim zaten. Çünkü görüntüyü aldığım Twitter kullanıcıları resmi değildi ve taraflı paylaşıyorlardı. Siz görüntü isteyince atayım dedim. Ayrıca ben haberi paylaşırken sınırı geçtiğini söylememiştim. Filistin topraklarına gidiyor, dedim.

"ABD başkanı Biden, İsrail'in "kendini savunma hakkına" sahip olduğunu söylediği ve BM "tüm savaş" konusunda uyardı."
-Independent

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı