Gazze'de olan gelişmeler nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
filistini_haritadan_silmeye_calisiyorlar_1554706152_1318.jpg

Topraklarını satmaları yalan mı? İlk haritadaki beyaz noktalar satılan topraklar yani Yahudi yerleşimleri. Devlet kurmaları hariç okey denilir buna satılmış sonuçta( sadece ilk harita için). Madem istemiyordun o zaman satmayacaktın. Sattığın toprağı bedavaya geri almaya mı çalışıyorsun? En başta savaşmasalardı yada toprak satmasalardı belki de...

"Güvenlik teşkilatı, kitlesel grevlerin ardından ateşkesi desteklediğini söyledi"
"Netanyahu, İsrail'in Hamas'a darbe vurma sözü verdiğini söyledi"
İsrail Şabat'a başlarken güney kasabalara geniş bir roket bombardımanı başlattı.
Eki Görüntüle 1023458
Topraklarını satmaları yalan mı? İlk haritadaki beyaz noktalar satılan topraklar yani Yahudi yerleşimleri. Devlet kurmaları hariç okey denilir buna satılmış sonuçta( sadece ilk harita için). Madem istemiyordun o zaman satmayacaktın. Sattığın toprağı bedavaya geri almaya mı çalışıyorsun?
Toprakları halk değil toprak ağaları satmış.(Aşiret liderleri gibi bir şey.)

Eki Görüntüle 1023458
Topraklarını satmaları yalan mı? İlk haritadaki beyaz noktalar satılan topraklar yani Yahudi yerleşimleri. Devlet kurmaları hariç okey denilir buna satılmış sonuçta( sadece ilk harita için). Madem istemiyordun o zaman satmayacaktın. Sattığın toprağı bedavaya geri almaya mı çalışıyorsun? En başta savaşmasalardı yada toprak satmasalardı belki de...
Konu hakkında bir yorum yapmıyorum ama ufak bir bilgi düzeltmesi yapmak istedim sadece, toprakları devlet veya halk değil toprak zenginleri ve nüfuzlu aileler satıyor. Koç ailesinin çıkıp İzmir'i satışa çıkardığını hayal edin, buna benzer bir durum var. Ha tabii ki buna olanak sağlayan yasaların varlığı vs devletin suçu ama yine de belirtmek istedim.

İsrail'de iç savaş kokusu. İsrail'deki karışmış şehirler yeni savaş noktası oldu. İsrail'deki iç savaş alevleniyor.

Bunu çeviremeyeceğim, yoruldum maalesef.

השב"כ והמשטרה עצרו בכפר כנא את כמאל ח'טיב, סגן מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית. אתרי חדשות ערביים מדווחים על עימותים שפרצו במקום בין המשטרה לתושבים בעקבות המעצר

GSS ve polis, İslami Hareketin kuzey kesiminin lider yardımcısı Kamal Khatib'i Kanna köyünde tutukladı.Arap haber siteleri, tutuklamanın ardından polis ve bölge sakinleri arasında çıkan çatışmaları bildirdi.

צעיר בן 23 נפצע בעימותים שפרצו בכפר כנא, מצבו בינוני עד קשה

Kanna köyünde çıkan çatışmada 23 yaşındaki bir adam yaralandı, durumu şiddetli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Büyük ihtimalle büyük bir moral bozukluğu yaratacak.

Hocam ben de sizin gibiyim. Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Avrupa'da yaşamak için can atıyorum. Mesele sadece para değil, eğitimde. O kadar çok eğitimsiz insan var ki ülkede sokak röportajını izleyince duvarları yumrukluyorum sinirden. Adam açım ama yine o adama oy vereceğim diyor. Sen bunlara bir şey anlatamazsın ki.
Çocuk sen git üniversite sınavına hazırlan.
Ben 2 lisans mezunuyum, 3. yolda ve 35 yaşında Kamuda mühendisim.
Sen daha okuma yazmayı bilmezken ben Hakkari'de askerdim.
İsrail'in bayrağındaki 2 mavi şerit neyi simgeler sen daha onu bilmezsin.
Bundan da bir şey çıkmaz.
İsrail kasıtlı öldürüyor işte.
Nüfusu seyreltiyor.
BM 200'den fazla yüksek katlı binanın yıkıldığını söylüyor Gazze'de.
(İsrailli işgalcilere yer hazırlıyorlar.)
Sorarsanız İsrail teröristleri öldürüyor(!)

Eki Görüntüle 1023458
Topraklarını satmaları yalan mı? İlk haritadaki beyaz noktalar satılan topraklar yani yahudi yerleşimleri. Devlet kurmaları hariç okey denilir buna satılmış sonuçta( sadece ilk harita için). Madem istemiyordun o zaman satmayacaktın. Sattığın toprağı bedavaya geri almaya mı çalışıyorsun? En başta savaşmasalardı ya da toprak satmasalardı belki de...

Kimse toprak satmadı. Sen nereden bilgi alıyorsan o aldığın yer seni kandırıyor. Doğru kaynaklardan araştırma yapmalısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı