Gazze'de olan gelişmeler nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam dünya adınızdaki gibi bir yer değil başka konuda Türk askeri İsrail'e girecek diyorsunuz. Türkiye ile İsrail müttefik devletlerdir ve aralarında bir sürü ticaret bulunmaktadır. Birbirlerine savaş ilan etmeleri çok düşük ihtimaldir. Bir Arap devleti için şanlı Türk askeri gidip savaşmak zorunda değil.

Şanlı Türk ordumuzu ağzına bile alma bu düşüncelerinle. Orası Hz. Peygamber efendimizin ocağıdır. Zamanı gelince israilede girilecek. Ha bu arada sormak isterim İsrail'e Türk askerinin girmesinden memnun kalır mısınız yoksa gocunur musunuz bir düşüncenizi alabilir miyiz?

Konuyu dağıtmasaydınız keşke.
Hocam maalesef, bu durumlardan foruma bir süre ara vermiştim. Konu yerine, sen neden bunu savunuyorsun diyip insanların fikirlerini değiştirmeye çalışanlar var. Bunlar olmasa ne güzel. Herkes kendine haklı.
Ha bu arada sormak isterim İsrail'e Türk askerinin girmesinden memnun kalır mısınız yoksa gocunur musunuz bir düşüncenizi alabilir miyiz?
Gocunurum. Benim fikrim.

Hocam maalesef, bu durumlardan foruma bir süre ara vermiştim. Konu yerine, sen neden bunu savunuyorsun diyip insanların fikirlerini değiştirmeye çalışanlar var. Bunlar olmasa ne güzel. Herkes kendine haklı.

Ben de bu durumdan sıkıntı çekiyorum. Ama dersimi aldım. Cidden insanlarla tartışılmıyor. Bir kere de bir konuda haksızlığımızı kabul etsek sıkıntı çıkacak.

Şanlı Türk ordumuzu ağzına bile alma bu düşüncelerinle. Orası Hz. Peygamber efendimizin ocağıdır. Zamanı gelince israilede girilecek. Ha bu arada sormak isterim İsrail'e Türk askerinin girmesinden memnun kalır mısınız yoksa gocunur musunuz bir düşüncenizi alabilir miyiz?
Demin ki konuda "A haber çok iyi bir kanal" dediniz vakitten beri zaten sizi ciddiye almıyorum boşuna yazmanıza gerek yok. Yaşınızda ufak o da belli. Olgunlaştığınız zaman görüşebiliriz.

Gocunurum. Benim fikrim.
Muhtemelen Türkiye için büyük kriz olurdu. Zaten güçlü bir ülke de değilsin. Ekonomin batmış halkın açlık sefalet çekiyor. Yöneticilerinse bir eli yağda bir eli bağda. Eğer olursa Tarih tekerrür etmez umarım 2. bir ihanetle karşılaşmayız. Ki tekerrür etmesi beklentilerimin arasında muhtemelen öyle olacaktır da olursa eğer.

Hamas terör örgütünün havai fişek gösterileri devam ediyor. Halk gösterileri keyifle izliyor.

Gocunurum. Benim fikrim.
Ben de bu durumdan sıkıntı çekiyorum. Ama dersimi aldım. Cidden insanlarla tartışılmıyor. Bir kere de bir konuda haksızlığımızı kabul etsek sıkıntı çıkacak.
Hocam haksız olduğu halde keçi inadı yapıyor adam ne yapabilirim? 30 kere sordum soruyu cevaplayamıyor gelmiş yok şöyle yok böyle. Anca laf edebiliyor cidden forumda kaliteli tartışacak adam yok.

Hocam haksız olduğu halde keçi inadı yapıyor adam ne yapabilirim? 30 kere sordum soruyu cevaplayamıyor gelmiş yok şöyle yok böyle. Anca laf edebiliyor cidden forumda kaliteli tartışacak adam yok.
Haklısınız. Ben zaten bundan sonra tartışmayacağım. Herkes haksız çıkıp gönül kıracağımıza, kimse haklı çıkmasın daha iyi.

İçtiğiniz suda bir sorun olabilir ciddiyim. Müslümanlar ölüyor diye neden sevinelim? Bak 30 kere söyledim cevaplayamadın Demir Kubbe olmasa İsrail'e düşecek roketlerin hesabını versene bir? Onların attığı roketler şehirlere düşecek demir kubbe sistemi olmasa. İsrail bayrağının anlamına karşı laf söylüyorsun ki doğru diyorsun ben de sana Filistin bayrağının da pek bir farkı yok aynı şeyin laciverti diyorum bahane diyorsun. Sen cidden iyi değilsin. Filistin'in İsrailli halka yaptığı saldırılar, araçlarına ve canlarına zarar vermeleri de mi doğru? Ben tarafsız inceliyorum sadece bana saçma gelen sizin şu Filistin fanlığınız. Söyleyin neden Filistin'i desteklediğinizi mantıklıysa biz de destekleriz.
Abi bi geç ya şaka mısın?
Birisi kadın çocuk demeden öldürüyor. Bu hala demir kubbe filan diyor.
Tarafsın.
Günahına ortaksın.
Kuranda dediği gibi 2. kez bozgunculuk çıkarıyorlar.
Hani müslümandın ya.
Kitabında yazıyor.
Mescid-i Aksa'yı yıkmak istiyorlar. Filistinliler değil ha İsrailliler.
Gerçi siz onu da onlara yaftalarsınız.
Hala daha niye Filistinlileri tutuyorsun diyor.
Filistinlilerin yerinde dinsiz bir kavim olsaydı ben onları da tutardım.
Hristiyan bir kavim olsa onları da tutardım.
Çünkü dünya üzerinde Mescid-i Aksa'yı yıkmak isteyen tek kavim var.
O da belli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı