GD900 Termal Macun İncelemesi

Merhabalar, uzun araştırmalar sonunca birçok karşılaştırma videolarından sonra bir anda karar değiştirip MX4 almak yerine Çinde ve rusyada popüler olmuş ama ülkemizde beklenen patlamayı yapamamış macunu almaya karar verdim. Ürün muadillerine göre çok ucuz 5LI paketini (1 gramlık tüplerden oluşan) 33 TL verdim. Zira MX4IN 4 gramlık en ucuzu şu an ülkemizde 45 TL. Ürün elime henüz ulaşmadı. Ürün elime ulaştıktan sonra detaylı incelemesini yapacağım. Stok termal macunla hangi değerleri aldığımı yazıyım;

RYZEN 2600 WRAİTH MAX SOĞUTUCU İLE

STOK

Sistem boşta:48 derece(Kasanın tüm fanları kapalı olduğundan biraz fazla)
AIDA64 test---- Max: 70 ortalama: 60.3 (15 dk test sadece stress cpu seçili)
Gears 5 oyun testi---- Max: 60 derece.
BF5 oyun testi--- Max:67 derece

GD900
Sistem boşta:43 derece(Kasanın tüm fanları kapalı olduğundan biraz fazla)
AIDA64 test---- Max: 57 ortalama: 56.1 (15 dk test sadece stress cpu seçili)
Gears 5 oyun testi---- Max: 60 derece
BF5 oyun testi--- Max:64 derece

Değerlendirme: Stok ile gd900 arasında ortalama 4-5 derece fark var.Sistemim yeniydi bu değer yıllanmış sistemlerde dahada artabilir.Stok macunun kalitesini çok beğenmedim.Gears oyunu testimde neredeyse aynı değerler çıkması beni şaşırttı.60 TL ye termal macun almak yerine 20-30 tlye bu kalitede macun alarak (ısı iletkenliği 5 W/m-k ) artan parayı cpu soğutucuna eklemek daha önemli.Çünkü yakın zamanda stok soğutu ile oyunlarda 76derecede gezen işlemci aynı oyunda(bf5) 66derecelerde geziyordu.

GD900 İnceleme

20200103_131315.jpg

Ürün 1 gramlık olarak 5li paket olarak satın aldım. Türkiye'den almama rağmen aslında Çin alışveriş sitelerinden kolayca temin edebilirsiniz.Benim aldığımda İnRobert Yazısı yazıyor bu konuda şüphelenmediğim değil çünkü markası gd.Araştırmalarım sonucunda arasındaki farkı bulamadım.Burada değinmek istediğim başka bir konuda 1 gramlık satılan tüm termal macunlar size rahat rahat yeter(4-5 kullanımlık).

Ürün yapısına gelecek olursak gözlemlerime göre silikon bazlı rengide mx4 e benziyor.Sürülmesi kolay kıvamı ideal.Isı iletkenliği 5 W/m-k.

ESKİ STOK MACUN(2 AYLIK)
20200103_134933.jpg
20200103_134939.jpg

İyi günler @yazicizadee Bey,

Konunu hortlattım kusura bakmayın ama bu termal macunu almaya kara verdiğim için, sizden 3 aylık periyotta kullanım durumunu sormak istedim.

İnRobert yazıyor demişsiniz, benimde dikkatimi çekti ama AliExpress'te kendi satıcısın (GD)da İnRobert yazan ürün yok (Anlamadığım taraf, kendi satıcısının ürünlerinde İnRobert yazmıyor. Aldığınız ürünün aynısından İnRobert adında store var, kendi bünyesinde mevcut).
Aldığınız ürün İnRobert Store'da 15 müşteriden tam puan almış.

İnRobert firmasının sattığı ürün:

GD firmasının sattığı ürün:

Ürün hakkında (Konuyu ocak başında açtığınıza göre 4 ay kullandınız.) fikrinizi belirtebilir misiniz?

Son düzenleme:
Arasındaki farkı bilmiyorum. Araştırdım aynı ürün farklı şirket gibi geldi çözemedim. Ben en çok hangisi alındıysa onu alırdım. Sizin için test yapıp dönerim. Ayrıca fan curve ile oynadım 2-3 derece ondan fazla çıkar büyük ihtimal bunu da hesaba katın.
Min 42.
Max 58.
Ortalama 56.2.
İyi günler @yazicizadee Bey,

Konunu hortlattım kusura bakmayın ama bu termal macunu almaya kara verdiğim için, sizden 3 aylık periyotta kullanım durumunu sormak istedim.

İnRobert yazıyor demişsiniz, benimde dikkatimi çekti ama AliExpress'te kendi satıcısın (GD)da İnRobert yazan ürün yok (Anlamadığım taraf, kendi satıcısının ürünlerinde İnRobert yazmıyor. Aldığınız ürünün aynısından İnRobert adında store var, kendi bünyesinde mevcut).
Aldığınız ürün İnRobert Store'da 15 müşteriden tam puan almış.

İnRobert firmasının sattığı ürün:

GD firmasının sattığı ürün:

Ürün hakkında (Konuyu ocak başında açtığınıza göre 4 ay kullandınız.) fikrinizi belirtebilir misiniz?
Arasındaki farkı bilmiyorum. Araştırdım aynı ürün farklı şirket gibi geldi çözemedim. Ben en çok hangisi alındıysa onu alırdım. Sizin için test yapıp dönerim.
Min 42.
Max 58.
Ortalama 56.2.

Buna ek olarak. Kasaya 2 adet fan taktırdım. Size tavsiyem macundan önce CPU soğtucusunu değiştirin. 1 yıl geçmeden macun değişimide gereksiz. Bu macun MX4'ün 1 tık altı.

Son düzenleme:
Arasındaki farkı bilmiyorum. Araştırdım aynı ürün farklı şirket gibi geldi çözemedim. Ben en çok hangisi alındıysa onu alırdım. Sizin için test yapıp dönerim. Ayrıca fan curve ile oynadım 2-3 derece ondan fazla çıkar büyük ihtimal bunu da hesaba katın.
Min 42.
Max 58.
Ortalama 56.2.

Buna ek olarak. Kasaya 2 adet fan taktırdım. Size tavsiyem macundan önce CPU soğtucusunu değiştirin. 1 yıl geçmeden macun değişimide gereksiz. Bu macun MX4'ün 1 tık altı.

Geri döndüğünüz için teşekkür ederim.
MX-4'ü dün gece sipariş ettim (Benim için test yapmanıza gerek kalmadı ama testi yaptısanız, diğer forumdaşlarım için yararlı olabilir. GD900 TR de az bilinsede globalde çok rağbet gören bir macun).
Sistemi kurup kaldırdığım için, işlemciye sürülü gelen macunuda silmek zorunda kaldım. Yoksa dediğiniz gibi: "Macun değişimi gereksiz olurdu".
Yurtdışından sipariş edecektim (Bir sürü güzel macun var) ama beklemek ve gümrük % vergileri derken...

Macun güzel çoğu bilinen markalardan daha iyi ama çoklu almak gereksiz MX4 bence yeter. Alırken kestiremiyosunuz ama o macun size 3 kereye kadar yeter. Bende en az 20 yıllık macun var(5'li almıştım)...

Yeni konular

Geri
Yukarı