GE70 2OE - Oyunlar neden kasıyor?

Ghost, dediklerini yaptım, Saints Row 3 cidden ultrada kasmıyor artık, çok teşekkür ederim :D. Ama hala çoğu oyun kasıyor ve genelde directx 9 ile çalışanlar (cod4, mount and blade, pes 12). Artık böyle idare edicem heralde. Tekrar çok teşekkürler :D

Ghost, dediklerini yaptım, Saints Row 3 cidden ultrada kasmıyor artık, çok teşekkür ederim :D. Ama hala çoğu oyun kasıyor ve genelde directx 9 ile çalışanlar (cod4, mount and blade, pes 12). Artık böyle idare edicem heralde. Tekrar çok teşekkürler :D

Önemli değil... Hocam kasmaması lazım ama bilmiyorum. Tek çözüm şuanlık bu şimdi servise götürmek benim için çok kötü bir durum. Çünkü aileme ne diyeceğim yani bozuk çıktı servise mi yolladım mı diyeceğim ? :) Benim şu ana kadar tüm oyunlarım harika çalışıyor (GTA 4 HARİÇ). Bunu da oyunun optimizasyon faciası olmasına bağlıyorum. Tüm patchler ve crackler yüklü (orijinal alın diyenler çıkacaktır). Fakat arabayla hızlanınca hafif takılmalar oluyor ve cidden sinir bozucu. Bu normal değil mi ? Yani oyundan kaynaklı bir durum. Çünkü crysis 3 high ayarlarda çok rahat oynattı bu bilgisayar :) Şu an METRO 2033 indirdim ve medium full hd rahat oynuyorum.Ama bu soruna bir çözüm bulunması lazım.Forumda termal macun ile ilgili bir sorun olduğundan bahsediyorlar.Fakat benim ısınma sorunum yok çünkü forumdakilerin sıcaklıkları 97 98 dereceye kadar çıkıyor.Şu ana kadar en fazla 89 dereceyi gördüm işlemcide.O da crysis 3'dü :) Sanırım yazılımsal bios update ile çözülür inşallah...

Edit:Biosum güncel değilmiş. Yanlış bakmışım biosum Nisan ayında güncellenmiş. MSI sitesinde Temmuz ayında çıkan bios var. Firmware de var yüklemeli miyim ? Sorunum çözülür mü ?? Ayrıca W8'i W7'nin üstüne kurdum yani format atmadım dosyalarım kaybolmasın diye.Temiz format atmam mı gerekir :(

Benimde bir sorum var o yukarıda fps ve sıcaklık değerlerini gösteren programın adı nedir ?

İkisi için de ayrı programlar var. Sana sıcaklık değerlerini gösteren program olarak HWmonitor'ü önerebilirim.Şu anki,minimum ve maximum sıcaklık değerlerini öğrenebilirsin.FPS programı olarak ise FRAPS öneririm :like:

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama... Ben de onu farkettim. DX9 kullanan oyunlarda küçük küçük takılmalar meydana geliyor. Herkesde farklı bir sorun var yeter artık :mad:

Evet MSI ile uzun süren mailleşme son buldu. Ve beklediğim gibi servise yollayın dediler :mad: Biliyorum en az 10 gün içinde gelmeyecek ve daha kötü olma ihtimali veya aynı şekilde geri dönme ihtimali var. Yedek bir bilgisayarım da yok :(

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı