Geç yatmanın zararları nelerdir?

SraggzL

Decapat
Merhaba dostlar, ben 14 yaşındayım ve şu an ders falan olmadığı için genelde saat 3.5 4.5 da yatıyorum. İnternete araştırdım geç yatmanın zararları diye. Önüme kanser ve kalp krizi çıkt, ı tabii ki de daha diğerleri de var ama bunların ikisi beni çok tedirgin etti. Sizce benim geç yatmam bir zararı olur mu ve bu geç yatmanın zararları nelerdir? Benim dediğim kanser ve kalp krizi olayı doğru mu? Düzenli uyku mu nasıl yapabilirim ve 14 yaşındaki birisi saat kaçta yatmalıdır ve tedirgin olmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette omzum ağrıyor desen kansersin diyorlar. Tabi ki büyüme hormonlarının salgılanması açısından kötü bir durum ancak kalp krizi geçirirsiniz yazıları fasa fiso eğer bir doktor tanıdığınız var ise (çocuk hastalıkları uzmanı) ona sorabilirsiniz zararları ne diye.

Gerçek midir pek bilmem ama şöyle bir şey görmüştüm. Büyüme hormonunun salgılanma saati varmış ve yoğun olarak 01:00 - 03:00 arasında salgılanıyormuş.
Bence çok saçma, bunun saat ile alakası yok diye düşünüyorum. Bunun saati mi olur?

Ama eğer gerçekse şu anda hormonlar salgılanmıyor bende.

Arkadaşlar karanlık ortamda uymanız gerekiyor. Vücut karanlık ortamda melatonin hormonu salgılar. Vücut bu salgıyı genelde 02.00-04-00 gibi salgılar. Yani bu saatlerde ekran başında olmak ışığa maruz kalmak genelde bu hormonun salgılanmasını engeller.

Onlar abartı şeyler inanma. Sana en fazla yorgunluk gibi bir zarar verir uykunun ne kadarını gece uyursan o kadar verimli oluyor.

Gerçek midir pek bilmem ama şöyle bir şey görmüştüm. Büyüme hormonunun salgılanma saati varmış ve yoğun olarak 01:00 - 03:00 arasında salgılanıyormuş.
Bence çok saçma, bunun saat ile alakası yok diye düşünüyorum. Bunun saati mi olur?

ama eğer gerçekse şu anda hormonlar salgılanmıyor bende.

Salgılanmıyor değil de o saatlerde çok daha fazla salgılanıyor diye biliyorum. Bilgi kirliliği çok fazla en iyisi bir doktora danışmak.

Geri
Yukarı