Gece ders çalışanlara tavsiyeler

Ben öyle yapıyorum öncelikle, tabiri caizse ''gaza gelmen lazım'' sonra kahve-sıcak çikolatayla uyanık kalıyorsun.

Kendine engel olabiliyorsan gece işte sosyal medya oyunlar vs hiç sorun olmaz ben 12. snıfım akşam 7-8 gibi yatar gece 3'te 4'te kalkıp öyle ders çalışırım ne uykum gelir ne bir şey çok da zinde oluyorum şahsen.

Gece ders çalışıyorum fakat bazen uykum geliyor ve gece ders çalışmak doğru mu? Fikirlerinize ve önerilerinize açığım.
Değil. Gece yatın uyuyun. En ideal saat sabah uyandığınız saattir. Yeni uyandığınız için kafanızın içi boş olacaktır ve bilgilerin aklınıza kazınması daha kolay olacaktır. Gece ise tam tersi. Günün yorgunluğu üstüne kafanızda bi ton şey olur. O yüzden gece çalışmayın.

Sabahın hayrı denen bir şey vardır. Hem dinimizce hem de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ben şahsen kendim her gün saat 04:00'de kalkıyorum, 21:00'da yatıyorum. Cidden sabahleyin çalışmak aşırı uzun geliyor. Böyle nasıl desem çalışıyorum çalışıyorum yoruluyorum ve bayağı ilerlediğimi hissedip yeter artık bayağı olmuştur diyorum ama saat daha çok erken olmuş oluyor. Yani çalıştığım her vakit bana çok uzun ve verimli geliyor. İnsanların günlük belirlediği çalışma saatine ben saat 13:00'de ulaşıyorum. Sonra bi 2 veya 3 saat mola veriyorum sonra tekrar çalışıyorum. Gece de çalıştım bir süre ve bu dediklerimin hiçbirini yaşayamadım. O yüzden bu kadar öve öve anlatıyorum çünkü aradaki farkı bizzat yaşayıp gördüm kendimce.

Gece ders çalışıyorum fakat bazen uykum geliyor ve gece ders çalışmak doğru mu? Fikirlerinize ve önerilerinize açığım.
Gece çalışmak doğru yanlış diye bir şey yok. Kişiye göre değişir. Ben hep gece çalışırım. Ne zaman daha fazla verim aldığını düşünüyorsan o zaman çalış. Bak daha fazla saat çalıştığın zaman demiyorum. Cidden verim aldığın vakitlerde çalış.

Ben geçen sene yazın sınava hazırlanırken gece 12 - 2 arası çalışarak başlamıştım :D Gün içerisinde hiç çalışasım gelmiyordu çünkü. Eğer ertesi gün erken kalkman gerekmiyorsa sorun olmaz bence devam edebilirsin.

Geri
Yukarı