Gece elektrikli panjur durduk yere çalıştı

Zekke

Decapat
Daha fazla  
Bu olay daha birkaç dakika önce oldu çok fena korktum, yerimden sıçradım. Panjurun kumandasını buldum ve onla kapatmaya çalıştım ama algılamadı ve çalışmaya devam etti. En son sigortayı kestim öyle çalışmayı bıraktı. Bu neden kaynaklanmış olabilir?

Bu arada ben ciddiyim. Düz kontak falan mı yaptı bilmiyorum ama bayağı korkuttu beni. Herhalde sabahlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle panjurların kontrol modüllerindeki röleler genellikle ucuz olduğu için sıkışabiliyor veya sizin durumunuza daha uygun olan şekilde temassızlık yapabiliyor. Eğer sorun bu rölelerden değilse kumanda veya kumanda devresinde sorun olabilir. Eğer 2.4GHz ile çalışan bir kumanda ise parazitten kaynaklı da tetiklenmiş olabilir.

Bu arada ben ciddiyim. Düz kontak falan mı yaptı bilmiyorum ama bayağı korkuttu beni. Herhalde sabahlayacağım.
Korkmanıza gerek yok. Doğaüstü varlıkların sizin panjurunuzla ilgileneceğini pek sanmıyorum.

Böyle panjurların kontrol modüllerindeki röleler genellikle ucuz olduğu için sıkışabiliyor veya sizin durumunuza daha uygun olan şekilde temassızlık yapabiliyor. Eğer sorun bu rölelerden değilse kumanda veya kumanda devresinde sorun olabilir. Eğer 2.4GHz ile çalışan bir kumanda ise parazitten kaynaklı da tetiklenmiş olabilir.

Korkmanıza gerek yok. Doğaüstü varlıkların sizin panjurunuzla ilgileneceğini pek sanmıyorum.

Yok biliyorum da bir yerimde pireler uçuşuyordu yataktan fırladım hala onun şokundayım.

Olaya elektronikten değil, güvenlik açısından yaklaşırsak, nasıl ki yeni araçların kumandaları "mirroring" denilen işlem ile yansıtılarak araçlar açılabiliyorsa, panjurda da teorik olarak yapılması mümkün. Olay büyük ihtimalle yukarıda hocalarımın bahsettiği şekilde elektronik aksamlardan kaynaklı, fakat mevcut panjur kumandasının sinyalini "mirroring" yaparak veya kumandanın açma sinyalini kopyalayarak açmak mümkün.

Geri
Yukarı