Gece İzlenecek Film veya Dizi Önerisi

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar biraz daha dram türü dizi veya film önerilerinizi bekliyorum. Dramdan kastım Breaking Bad'in draması gibi diyebilirim. Ya da Behzat Ç. gibi seneryosu güzel olan biri dizi.

Son düzenleme:
Narcos.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dramdan kastım Breaking Bad'in draması gibi diyebilirim.
Dizi olarak The Wire olabilir. Breaking Bad'den fazlasıyla gerçekçi, çarpıcı ve ağır.

Film olarak ise Uçurtmayı Vurmasınlar, Masumiyet, Mavi Gözlü Dev; kendine özgü tarzları hitap ediyorsa bakılabilecek eserlerdir.

Ek olarak 11/22/63 gece izlenebilecek nadide dizilere örnek olarak verilebilir. Diğer kült eserlere nazaran fazla göz önünde bulunmasa da güzel dizidir. Ek olarak sountrackleri de güzeldir, fazlasıyla beğenirim. :)

District 9 ve Ben Efsaneyim ikilisine de göz atılabilir. İkisi de keyfi tam olarak gece çıkartılabilen filmlerden.

Criminal Minds öneririm.
Suç sosyolojisini ve insanların derin psikolojisini ele alan fazlasıyla sürükleyici, senaryonun etkisini izleyiciye yansıtabilme konusunda -olumlu anlamda- rahatsız edici bir polisiye serisidir.

Alfred Hitchcock filmlerine bakılabilir korku ve gerilim seviliyorsa. En basitinden The Birds ikon sayılabilecek filmlerindendir.

Son düzenleme:
Dizi olarak The Wire olabilir. Breaking Bad'den fazlasıyla gerçekçi, çarpıcı ve ağır.

Film olarak ise Uçurtmayı Vurmasınlar, Masumiyet, Mavi Gözlü Dev; eğer ki kendine özgü tarzları hitap ediyorsa bakılabilecek eserlerdir.

Ek olarak 11/22/63 gece izlenebilecek nadide dizilere örnek olarak verilebilir. Diğer kült eserlere nazaran fazla göz önünde bulunmasa da güzel dizidir. Ek olarak sountrackleri de güzeldir, fazlasıyla beğenirim. :)

District 9 ve Ben Efsaneyim ikilisine de göz atılabilir. İkisi de keyfi tam olarak gece çıkartılabilen filmlerden.

Criminal Minds öneririm.
Suç sosyolojisini ve insanların derin psikolojisini ele alan fazlasıyla sürükleyici, senaryonun etkisini izleyiciye yansıtabilme konusunda -olumlu anlamda- rahatsız edici bir polisiye serisidir.

Alfred Hitchcock filmlerine bakılabilir korku ve gerilim seviliyorsa. En basitinden The Birds ikon sayılabilecek filmlerindendir.
Konuyu açalı 2 yıl geçmiş olsa bile zevklerim değişmedi. Bunları yazdım hocam, izleyeceğim teşekkür ederim :)
Sons of Anarchy.
Konunun hortlaması ile size de teşekkür etmek istiyorum açıkçası. Sons of Anarchy hayatımın dizisi oldu diyebilirim. Bitireli 1 seneyi geçti ama hala etkisi büyük.

Konuyu açalı 2 yıl geçmiş olsa bile zevklerim değişmedi.
Önemli değil ya. :D

İçimin ısındığı üyelerin konularında ara sıra hayalet gibi bitmekten keyif alıyorum. Buna ek olarak konu yelpazesi de daraldı iyice. Klişeleşmiş konular, dört bir yanda ısrarla açılınca ve ana sayfada bitince insan yazıya dökmek istediği düşünceleri, fikirleri adına konu arayışına giriyor. :D

Zevklerin güzelmiş bu arada.
Bunları yazdım hocam, izleyeceğim teşekkür ederim :)
Ben teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı