Gece olan ben ile sabah olan ben arasında çok fark var

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Gece olan halimle imkan olsa atomu parçalayacak gibi oluyorum, sakin, derse çok çalışmak isteyen birisi. Sabah ise üşengeç, ruhsuz birisi gibi oluyorum. Öğlen boş boş takılıyorum. Akşamüstü "Ya akşama çalışırım" diyorum. Akşam ise yine boş boş takılarak veya çok az ders çalışarak geçiyor. Bundan sonra noktayı koyuyorum. Günde en az 30 dakika kitap okuyacağım ve 1 konu öğreneceğim. Bana ne kardeş dediğinizi duyar gibiyim. Konuyu açma sebebim bu tarz şeyler yaşayan var mı, yendiyse nasıl yendi öğrenebilmek.

Herkese oluyordur bu.

Aksam günün boş gectiğini dusunup vicdan yapıyor, sabah yaparım diyerek rahatlamaya calisiyor ama sabah da yapamiyorsunuz galiba.

Bu mesaji okuduktan sonra PC/telefonu kapatin ve deli gibi ders calisin/isinizi yapin.

Sonra buraya "calistim/isi yaptim" diye mesaj atin.

Bence ise yarayacaktir.

Konu 04:28'de açılmış. :) 05:00'da uyudun desek. Uykunu alabilmen için 7 saat uyuyorsundur. 12:00'da(en iyi ihtimalle) uyandıktan sonra günün yarısını yemiş oluyorsun zaten. Geç kalkmanın verdiği halsizlik, üşengeçlikle beraber de bir şey yapmıyorsun.

Atalarımız boşuna dememişler; "Erken kalkan yol alır" diye.

Uykunu düzene sokmanı öneririm. Evet, 21:00'da uyuma ama 05:00'da çok geç. Neredeyse sabah olmuş. 2 gibi uyusan 9-10'da çok rahat kalkarsın. Güzel bir kahvaltı ardından temiz havayla beraber moda girersin. Tüm yapman gerekenleri yaparsın, hatta gün içerisinde sana vakitte kalır.

Evet, tabii ki de arada sırada takılabilir insan ama uyku düzenin buysa yaşadıkların çok tanıdık geliyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin olmamakla beraber ergenlikten kaynaklı denebilir.

Konu 04:28'de açılmış. :) 05:00'da uyudun desek. Uykunu alabilmen için 7 saat uyuyorsundur. 12:00'da(en iyi ihtimalle) uyandıktan sonra günün yarısını yemiş oluyorsun zaten. Geç kalkmanın verdiği halsizlik, üşengeçlikle beraber de bir şey yapmıyorsun.

Atalarımız boşuna dememişler; "erken kalkan yol alır" diye.

Uykunu düzene sokmanı öneririm. Evet, 21:00'da uyuma ama 05:00'da çok geç. Neredeyse sabah olmuş. 2 gibi uyusan 9-10'da çok rahat kalkarsın. Güzel bir kahvaltı ardından temiz havayla beraber moda girersin. Tüm yapman gerekenleri yaparsın, hatta gün içerisinde sana vakitte kalır.

Evet, tabii ki de arada sırada takılabilir insan ama uyku düzenin buysa yaşadıkların çok tanıdık geliyor. :)

Ben 5 de uyuyup sabah 8 de kalkıyorum ve halsız veya yorgun olmuyor.

Geri
Yukarı