Gece telefonun şarjı %100'den %90'a indi

Hayır cihazım Samsung Galaxy A12 Android 11.
Telefonunuzda Youtube, İnstagram, Whatsapp benzeri uygulamalar ve dört adet anti virüs programı yüklü. Bu uygulamalar telefon kullanım halde olsa da olmasa da arka planda çalışan uygulamalardır. Gereğinden fazla RAM harcaması ve kullanımdan dolayı şarj yiyebilir. Sizin burada yapmanız gereken:

• Kullanmadığınız şarj yiyebilecek olan uygulamaları kaldırmak.
  • Şarj aletenin orijinal olmasına dikkat edin. (Belki orijinaldir ama ben genede yazmak istedim.)
  • Eğer o gereksiz uygulamarı belki lazım olduğu zaman kullanırım diyorsanız ayarlardan o uygulamaların arka planda çalışma özelliğini kapamalısınız. Siz açmadığınız sürece arka planda çalışmayacaktır. Buna oyunlarda dahil.
  • Telefonu çok gerekmedikçe şarjda kullanmamaya özen gösterin (Bu bilgi hakkında internette bir çok bilgi var. Kimi sorun olmaz derken, kimi batarya ömrünü azaltacağını sölyüyor.)
  • Olması gerekenden fazla anti virüs programları var. Bunlar arka planda çalışacağından dolayı, hem RAM hem şarj harcar. Bu da telefonu sürekli şarj takmanızı ve RAM kullanımından dolayı yavaşlamasını sağlar. Şarja sık sık taktığınızdan dolayı da batarya ömrü daha erken bitecektir.

Telefonunuzda YouTube, Instagram, WhatsApp benzeri uygulamalar ve dört adet anti virüs programı yüklü. Bu uygulamalar telefon kullanım halde olsa da olmasa da arka planda çalışan uygulamalardır. Gereğinden fazla RAM harcaması ve kullanımdan dolayı şarj yiyebilir. Sizin burada yapmanız gereken:

• Kullanmadığınız şarj yiyebilecek olan uygulamaları kaldırmak.
  • Şarj aletenin orijinal olmasına dikkat edin. (belki orijinaldir ama ben gene de yazmak istedim.)
  • Eğer o gereksiz uygulamarı belki lazım olduğu zaman kullanırım diyorsanız ayarlardan o uygulamaların arka planda çalışma özelliğini kapamalısınız. Siz açmadığınız sürece arka planda çalışmayacaktır. Buna oyunlarda dahil.
  • Telefonu çok gerekmedikçe şarjda kullanmamaya özen gösterin (bu bilgi hakkında internette birçok bilgi var. Kimi sorun olmaz derken, kimi batarya ömrünü azaltacağını sölyüyor.)
  • Olması gerekenden fazla anti virüs programları var. Bunlar arka planda çalışacağından dolayı, hem RAM hem şarj harcar. Bu da telefonu sürekli şarj takmanızı ve RAM kullanımından dolayı yavaşlamasını sağlar. Şarja sık sık taktığınızdan dolayı da batarya ömrü daha erken bitecektir.

Şu an sadece Malwarebytes yüklü orijinal adaptör ve data kablosunu kullanıyorum telefonun kutusundan çıkan.

Şu an sadece Malwarebytes yüklü orijinal adaptör ve data kablosunu kullanıyorum telefonun kutusundan çıkan.

O zaman diğer adımları deneyin. Öyle gözlemleyin. Eğer benim ve diğer arkadaşların yöntemleri de işe yaramazsa o zaman bataryada sorun vardır demektir.

Geri
Yukarı