Geceleri bir türlü uyuyamıyorum

Gittim havuzda 4.5 saat yüzdüm.

Micheal Phelps günde o kadar yüzüyor reis sen çıtayı yükseltmişsin.

Tam yatağa girdim. Saniyelik bir şey oldu ve uykum kaçtı.

Heh işte o en lanet şey. Zehirli ok o. Neyse ki uyumuşsun.

Benim babam alzeimer hastası içtiği ilacın faydasını gördüğü kadar zararınıda görüyor.

Geçmiş olsun. İnşallah daha iyiye gider.

Uykuya gelecek olursak bence çoğunlukla yaşam kalitesiyle alakalı, mesela günlük diş fırçalama alışkanlığı, yatak düzenlemek, genel olarak derli toplu yaşamak, günlük iş sorumlulukları yerine getirmek hatta ve hatta bir gün pc/telefon başında geceyi geçirmeyip o vakiti ailenle paylaşmak bile huzur verici şeyler olduğu için bunlar bile uyku düzenine etki edebiliyor.

Aynen öyle. Şimdi o yüzden yarın tekrardan spora başlıyorum. Parkta tertemiz ip atlama+şınav çekme. Kafa ve vücut boş olunca hakikaten uyku gelmiyor. Bizim işler de durdu okullar durduğu için. Hatta şimdi uyumayı deneyerek başlıyorum. Ufaktan geldi uykum hazır gelmişken kaçayım. Hadi iyi geceler.

Belgesel izle, mesela uzay belgeselleri falan var. Ayrıca yatmana 5-6 saat kaldıktan sonra çay kahve falan içme. Aşırı uyku kaçırırlar. Ben dün sabah uyanmıştım şimdi yine sabah oldu kahve içiyorum gözlerim bile yorulmadı yani...

Herkes bir öneri vermiş, benim önerim 4-7-8 tekniğidir.
Belki duymuşsundur, 4 saniye nefes alıyorsun 7 saniye tutuyorsun ve 8 saniye nefesini veriyorsun.
Bu işlemi 4 kere tekrar ediyorsun ve vücudun gevşiyor, uykuya dalma aşaması daha da kolaylaşıyor.

Cidden öyle oldu ama ciddi sorun var ben 22:30'da yatağa girdim 4:30 da falan yattım. Birde o saatte yatmama rağmen 9:45'te kalktım.
Doğrudur benim buna lafım yok, uykusuzluk sorunu yaşıyor olabilirsin. Söylenilen önerileri denemeye çalış, eğer düzelme olmazsa doktora görün. Gideceğin doktoru internetten araştır yıldız puanı, olumlu yorum olanlara yönel. Her doktor kaliteli olmuyor.

Micheal Phelps günde o kadar yüzüyor reis sen çıtayı yükseltmişsin.

Heh işte o en lanet şey. Zehirli ok o. Neyse ki uyumuşsun.

Geçmiş olsun. İnşallah daha iyiye gider.

Aynen öyle. Şimdi o yüzden yarın tekrardan spora başlıyorum. Parkta tertemiz ip atlama+şınav çekme. Kafa ve vücut boş olunca hakikaten uyku gelmiyor. Bizim işler de durdu okullar durduğu için. Hatta şimdi uyumayı deneyerek başlıyorum. Ufaktan geldi uykum hazır gelmişken kaçayım. Hadi iyi geceler.
Michael Phelps'i duymuştum ama hakkında bildiğim tek şey yüzücü olduğuydu. :D

Geri
Yukarı