Geçen sene LGS'ye girmiş biri olarak önemli tavsiyelerim

Hocam siz yine iyi puan yapmışsınız.Bende o dönemlerde küçük bir yerleşim yerindeydim.Sınav sisteminin değiştiğini okul intarnete göre 1 ay geç açıkladı bir de sınava girdim stresten 3 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü unuttum. Matematiğin hepsini yaptım 10 yanlışım çıktı, Türkçeden 15 patladım sonrasını söylemek bile istemiyorum.
Ben sözel iyiydi. 2 yanlışım vardı o da sadece Türkçeden. Ama iş sözelden çıkıp sayısala gelince. Matematik 10 net fen 16 net. Baya kötü bir tecrübeydi.

Son günlerde size test çözmenizi değil hafif tekrarlar yapıp rahatlamanızı öneririm. Sorularınız olursa cevaplayabilirim 0.35'e girdim 😊

Ben seneye sınava girçem ama ailem çok baskı yapıyor benim de ders çalışasım gelmiyor ne yapabilirim?

Çalışmak istermiyorsan kendin maalesef ne yapsak ne kadar zorlasak da sen istemediğin için bir şey başaramayacağını düşünüyorum. Kendine bu başarının neler katacağını düşünüp kendini çalışmaya teşvik edebilirsin. Mesela lise hayatında iyi bir lisede olursan neler yapabileceğin ve nasıl bir hayatın olacağı gibi. Eğer çalışmaktan korkuyorsan küçük küçük adımlarla giderek yükselmeyi deneyebilirsin. Başta çok az soru çözersin ama zamanla arttırırsın. Bunu unutma önemli olan çözdüğün sorunun sayısı değil, senin bir düzende ve kaliteli bir şekilde çalışman. Kafan doluyken dikkatini vermiyorken çözdüğün 100 soru tam odaklı her şeye dikkat ederken çözdüğün 20 soru bile etmez. Bir de bol şanslar iyi çalışmalar :)

Çalışmak istermiyorsan kendin maalesef ne yapsak ne kadar zorlasak da sen istemediğin için bir şey başaramayacağını düşünüyorum. Kendine bu başarının neler katacağını düşünüp kendini çalışmaya teşvik edebilirsin. Mesela lise hayatında iyi bir lisede olursan neler yapabileceğin ve nasıl bir hayatın olacağı gibi. Eğer çalışmaktan korkuyorsan küçük küçük adımlarla giderek yükselmeyi deneyebilirsin. Başta çok az soru çözersin ama zamanla arttırırsın. Bunu unutma önemli olan çözdüğün sorunun sayısı değil, senin bir düzende ve kaliteli bir şekilde çalışman. Kafan doluyken dikkatini vermiyorken çözdüğün 100 soru tam odaklı her şeye dikkat ederken çözdüğün 20 soru bile etmez. Bir de bol şanslar iyi çalışmalar :)

Ya ben aslında kendime güveniyordum kendi yaptığım denemelerde Türkçe ful Ink ful din ful İngilizce 7 8 fen 18 matematik 13 14 ama LGS yaklaşınca bilemiyorum nasip kısmet
hedefim
Türkçe 20
İnkilap 10
Din 10
İngilizce 6,33
Matematik 13
Fen 18
(Net)
Sence nereye gidebilirim böyle birşey yapmam durumunda

Geri
Yukarı