Gecko Beslemek

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Herkese merhabalar, son zamanlarda hatta birkaç yıldır gecko beslemek istiyordum Tuğkan'ın videolarından ve maddi durumumun elverişli olmasından sonra artık bir tane satın almak / sahiplenmek istiyorum. Bakımı, yaşam koşulları hakkında detaylı bir makale tarzı bir yazı var mıdır bulamadım, pek araştırmaya da vaktim olmadı. Bilen arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. Hem nereden alabileceğim konusunda ve ne tür koşullarda yetiştirebilirim. Birkaç forum daha var ama biraz ölü gibi oralar, buradan bilgi sahibi arkadaşlara ulaşmak daha kolay olur diye düşündüm. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam videodaki fat tail türünden galiba pek makale tarzı bir bilgi yokmuş sadece kesik kesik 3-5 yabancı kaynaklarda var diyorlar. Kolaylıkla Türkiye'de bilgi alabileceğiniz Leopard ve crested gecko var. Onun dışında sürüngen pazarı ve Facebook gruplarında vs oluyor diye biliyorum satış. Zamanında Leopard gecko ya ilgi duyduğumdan biliyorum ama fat tail hakkında bir bilgim yok. O da galiba Afrika geckosu olarak geçiyor.

Şu an yasal olarak Leopard Gecko sahiplenemezsiniz fakat African Fat Tailed Gecko'yu yasal ve çipli bir şekilde almanız mümkün, Pendik'te bir Petshop'da satılıyor, isim vermek doğru olur mu bilmiyorum, zaten internete yazarsanız kolaylıkla bulursunuz. Bakım konusunda ise hemen hemen Leopard Gecko ile aynı fakat daha çok nem isteyen canlılar, bulunduğu Teraryum veya Vivaryumu sürekli nemli tutmak gerekiyor onun dışında bakımları neredeyse aynı denilebilir, YouTube'da bu konu üzerinden Türkçe kaynak bulabilmeniz mümkün.

Karınca Çiftliğim kanalının forum sitesi de vardı bildiğim kadarıyla. Hem oradan hem de oradan sizi yönlendirecekleri yabancı forum sitelerine bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı