Geçmeyen diş sarılığı

Dişlerin gerçek rengi beyaz değildir zaten. Hafiften sarımtıraktır. Farklı yöntemlerle beyazlatılır o da diş fırçalamak değildir. Sigara, çay ve kahve gibi etkenler daha da sararmasını sağlar. Diş beyazlatmayı diş hekimine danışarak yapabilirsiniz. Diş hekiminde ve evde yapma gibi iki farklı seçeneği var.

Sararan dişin fırçalamayla beyazlaması biraz zordur. Çünkü dişin dış katmanları aşındığı için sararır. İşinin ehli bir diş hekiminden fikir alarak birkaç işlem yapmanız daha doğru olur. Tozlardır bantlardır vs hekim önermedikçe kullanmayın.

Küçükken dişlerimi fazlasıyla fırçalardım, sanırım bundan dolayı dişlerimde sarılık yoktur. Tabii genetik gibi bazı faktörler de mevcut ama küçüklükten beri fırçalama alışkanlığın yoksa sarılığı gidermek zor gibi.

Tel tedavisi görmüş olduğum için bu sorundan çok muzdarip oldum ben. Sonunda büyük oranda çözdüm diyebilirim.

Öncelikle sigara içen bir arkadaşım diş macunu olarak R.O.C.S.'tan fayda gördüğünü söylemişti. Ben de o gün bugündür R.O.C.S. kullanıyorum.

Sonrasında:
  • Sabah kahvaltısından kısa süre sonra dişlerimi fırçalıyorum.
  • Öğle yemeğinden hemen sonra dişlerimi fırçalıyorum.
  • Akşam yatmadan önce suyumu içiyorum, dişlerimi fırçalıyorum ve mutlaka Listerine ile 30sn ağzımı çalkalıyorum.
Bu sayede dişlerimin arkasında tel olmasına rağmen büyük oranda sorunu çözdüm. En önemli noktalardan biri yemekten heme sonra fırçalamak. Ertelersen sararıyor.

Tel tedavisi görmüş olduğum için bu sorundan çok muzdarip oldum ben. Sonunda büyük oranda çözdüm diyebilirim.

Öncelikle sigara içen bir arkadaşım diş macunu olarak R.O.C.S.'tan fayda gördüğünü söylemişti. Ben de o gün bugündür R.O.C.S. kullanıyorum.

Sonrasında:
  • Sabah kahvaltısından kısa süre sonra dişlerimi fırçalıyorum.
  • Öğle yemeğinden hemen sonra dişlerimi fırçalıyorum.
  • Akşam yatmadan önce suyumu içiyorum, dişlerimi fırçalıyorum ve mutlaka Listerine ile 30sn ağzımı çalkalıyorum.
Bu sayede dişlerimin arkasında tel olmasına rağmen büyük oranda sorunu çözdüm. En önemli noktalardan biri yemekten heme sonra fırçalamak. Ertelersen sararıyor.
3 defa fırçalamak dişlere zarar vermez mi? 2 defa yani sabah ve akşam fırçalamak ideal diyordu benim danıştığım doktor.

Yeni konular

Geri
Yukarı