Geçmişten biri ile konuşabilme imkanınız olsa o kim olurdu?

LAglace

Kilopat
Katılım
27 Ocak 2016
Mesajlar
1.743
Çözümler
7
Annemin babası ben doğmadan vefat etmiş, onunla konuşmayı çok isterdim, nasıl bir insan olduğunu merak ediyorum; davranış huyu olarak ona çok benzediğimi söylüyorlar çünkü.
 

Bir acayip

Picopat
Katılım
28 Aralık 2020
Mesajlar
282
Yer
Almanya Mercedes Fabrikaları
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile konuşmayı, onun fikirlerine ve planlarına daha rahat ulaşmayı isterdim. Büyük dedemden kalan bir madalya var, Atatürk vermiş. Her gördüğümde ve dokunduğumda tüylerim diken diken olur. Saygıyla anıyorum.
Benim de anneannemin anneannesinin eşi Çanakkale'de savaşmış. Anneannemin abisi bu hikayeyi anlattı. Mustafa Kemal'den bir emir gelmiş. Büyük dedem de komutasında 5-10 asker İngiliz'lerin silahları bizden zorla aldığı dönemde üsslerine gidip nöbetteki Yunan askerleri etkisiz hale getirip, silahları almışlar. Küçücük bir kayıkla akşam boğazdan geçerek silahları teslim etmişler. Düşün yani Allah Rahmet eylesin. Hatta madalyası bile varmış ama dedemin arsalarını sağ olsun hala yemiş:) (madalya dahil). Normalde yalıdaydık o arsalar olsaydı. Bu arada anneannemin abisi avukat (emekli) ve Çanakkale'de oteli de var. Bir dakika, çok bilgi verdim sanırsam :)
 

Yeni konular

Yukarı