Gedson ve Gomis transferleri takımı kalkındırmaya yeter mi?

Yetmez. Çünkü takımın sorunu gol atmak değil, gol yemek. Gedson bu bakımdan Gomis'ten daha yararlı olur. Orta sahayı doğru düzgün tutamıyoruz çünkü. Hele İsmail desen halısaha kalecisi bile olamaz. Gerçekten rezil bir kaleci. Defans oyuncuları kaleciye güvenmediği için bol bol hatalar oluyor.

Fatih Terim'i devre arasında göndermek akıl işi değildi. En azından sezon sonunda göndermek gerekirdi. Yeni gelen adamcağız takımı tanımaya ve bir şeyler yapmaya çalışıyor fakat hali ile taraftarlardan haksız yere tepki topluyor. Sezon sonu gelmesi daha iyi olurdu. Taraftarda cidden akıl yok. Adam tanımadığı topraklara geliyor ve sahada kendisi oynamıyor :)

Bu arada Fatih Terim'ci tayfa artık sıktı. Beyinlerini yeniliğe açmaları gerek. Ben de kendisini çok severdim ama artık futbol ile hiçbir alakası olmadığını senelerdir belli ediyor. Ne isterse, kimi isterse aldılar ama bahaneyi hep başka yerlerde aramaya devam etti. Bir kere kendisinde suç aramadı. Ve kariyerinde hiç yapmadığı şekilde bazı futbolcuların parlarken önüne engel oldu. Mesela Muhammed'in bu hale gelmesi onun eseri. Ankaragücü maçında kırmızı yedikten sonra resmen futbol hayatını bitirdi adamın. Bitmek bilmeyen egoları bıktırdı artık. O yüzden her maç yönetim istifa demek yerine, destek vermeli taraftar.

@ubiquitous Neye güldüğünü anlamadım, sonra baktım ki FT taraflı yorum yapmışsın. Benim yazdıklarım kesinlikle sana karşı değildi. Yorumları okumadan yazdım. Yanlış anlama o yüzden. Birden bakınca sana karşı yazmışım gibi göründü. Bunu belirteyim :)

Torrent falan arkalamıyorum bu arada. Adamın vizyonunu veya ne yapacağını bilemeyiz. Sadece yönetimin salaklığından dolayı ona yüklenmemek lazım ve şans tanımak lazım.

Fatih Terim'in son yıllarda sapıttığını da kabul etmek lazım. Gerçekten Ömer Bayram'ı geceleri koynuna aldığından şüphelenmeye başlamıştım :) Yaptığı oyuncu değişikliklerini amatör hocalar bile yapmaz. Maçları kaybetmemizin sebebi yaptığı değişikliklerdi. Avrupada oynattığı futbolu ligde oynatsa bu durumlara gelmezdik. Küme düşeceğiz neredeyse ve bunun sorumlusu Fatih. O yüzden daha fazla arkalamak yanlış. :)

Son düzenleme:
Yarın özel uçakla rizespor için Türkiye'ye gelecekmiş. Sezon sonu da Beşiktaş satın alma işlemlerini tamamlayacakmış.

Tamam haberi aspordan görünce bir an şüpheli baktım ama tamam öyleyse Galatasaray'da transferlerde başarısız oluyor, önce Vedat gitti, sonra İrfan gitti, sonra Gedson gitti.

Tamam haberi aspordan görünce bir an şüpheli baktım ama tamam öyleyse Galatasaray'da transferlerde başarısız oluyor, önce Vedat gitti, sonra İrfan gitti, sonra Gedson gitti.
Burak Elmas yönetimi maalesef transferler konusunda başarılı olamadı. Gedson transferinde böyle bir çalım yemek ve üstüne Gedson'un sezon sonuna kadar Rizespor'a kiralanması cidden ağzımı açık bıraktı. Hayırlısı olsun artık ne diyelim 😕

Galatasaray transferde başarısız olmuyor. Kimi almak istese diğerleri adam bulamama beceriksizliği veya kıskançlığından ötürü önüne taş koyuyor. Lazım olmayan mevkiye adam almış oluyorlar :) İrfan hiç gerek olmayan bir transferdi mesela. Onun yerine forvet ve sol bek ihtiyacı vardı FB'nin. Her şeyi bir kenara bıraktılar ve sırf GS transferi yapamasın diye torba dolusu para döktüler. Kimse de anlam veremedi.

GS 2 milyona adam alacakken, Beşiktaş gidip 6 milyon veriyor mesela. Bu GS'nin transfer başarısızlığı değil, bilinçli davrandığı anlamına gelir. Bu arada Gedson'a 6 milyon az bile. Beşiktaş çok iyi transfer yapmış olur. Gencecik çocuk daha. Fakat daha futbolcu maaşlarını ödeyemezlerken 6 milyonu nasıl verecekler garip.

Galatasaray transferde başarısız olmuyor. Kimi almak istese diğerleri adam bulamama beceriksizliği veya kıskançlığından ötürü önüne taş koyuyor. Lazım olmayan mevkiye adam almış oluyorlar :) irfan hiç gerek olmayan bir transferdi mesela. Onun yerine forvet ve sol bek ihtiyacı vardı Fb'nin. Her şeyi bir kenara bıraktılar ve sırf GS transferi yapamasın diye torba dolusu para döktüler. Kimse de anlam veremedi.

GS 2 milyona adam alacakken, Beşiktaş gidip 6 milyon veriyor mesela. Bu GS'nin transfer başarısızlığı değil, bilinçli davrandığı anlamına gelir. Bu arada Gedson'a 6 milyon az bile. Beşiktaş çok iyi transfer yapmış olur. Gencecik çocuk daha. Fakat daha futbolcu maaşlarını ödeyemezlerken 6 milyonu nasıl verecekler garip.

Hocam ama her şeyede İrfan gözünden bakmayın. Galatasaray'ın elinden alınan Vedat Muriq 2019-2020 sezonunda çok güzel katkı verdi aynı şekilde Beşiktaş'ın da Gedson ile yararlanıcağını düşünüyorum. Ama İrfan Can transferi bir tık rakipten almak içindi sanki o konuda haklısınız.

@Deniz Eymen Yaz İrfan'ı sadece örnek olarak söyledim. Demek istediğim ne zaman GS bir futbolcuya talip olsa, diğer takımların o futbolcuya atlama huyu var. Araya taş koyuyorlar kısacası. Mesela GS, Lemina'yı tekrar kiralamak istediği zaman Beşiktaş aşırı saçma bir şekilde araya girerek işi bozmuştu. Yüzlerce futbolcu arasından sadece GS'nin ilgilendikleri ile ilgileniyorlar. Bu da bariz iyi niyetli olmadıklarını gösteriyor.

Gedson'u bu sezon oynatmayacak olmalarına rağmen almışlar. Madem öyle Rize yerine GS'ye kiralasalardı. Türkiye'de resmen sadece GS'nin scout ekibi çalışıyor, diğer takımlar da bu scout ekibinin üstünden geçiniyor. Artık göze çok batıyor bu durum.

Futbolcuların verdikleri katkılar üzerinden yorum yapmıyorum tabii. Sadece dış gözle bakıldığı zaman durum böyle gözüküyor. Bir kere de GS'nin talip olduğu futbolcuya diğer takımlar talip olmasın :) Özellikle son zamanlarda BJK bu konuyu aşırı abarttı. Deseler ki biz beceriksiziz, bize de futbolcu bulun, GS ona göre futbolcu ayarlasın. Ama tam bir futbolcuyu alacakken araya bu şekilde girip işi bozmasınlar. Son derece itici oluyorlar. Üstelik bu takımların finansal yönden durumu da iyi değil. BJK'nin durumu ortada. Kulüp batsın ama GS futbolcu almasın! kafası ile yönetiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı