GeForce 410M Anlık FPS Düşmesi Sorunu

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Öncelikle herkese merhabalar. Lenovo marka laptop kullanmaktayım, şimdiki teknolojiye göre eski bir laptop ama benim nazarımda efsane ve kaliteli bir laptop kullanmaktayım. i3 2328 işlemcili 2.20 GHz, 4 GB RAM, 1 GB Nvidia 410M harici ekran kartlı, 1.5 GB de dahili olmak üzere grafik kartına sahip bir laptopum bulunmakta.

Benim sorunum oyunlarda saniyelik drop takılma sorunu. Oynadığım oyunlar PC'min kaldıracagı tarza oyunlar. Knight Online vs gibi. Ayrıyetten Phoenix OS denen Android işletim sistemi kurulu PC'mde, ordan da PUBG mobile oynuyorum. Ayrı Android işletim sistemi kurmamdaki amaç Windows içerisinden emülatör çalıstırdıgımda sistem yetersiz kalıp kastırması idi.

Şimdi gelelim asıl soruna, tek bir oyun değil hepsinde basta oyunlarda drop yiyorum. En az 2 oyun boyunca droplar mevcut sonradan oyunlarda yağ gibi akıcı oynuyorum, ne bir kasma ne bir drop yüksek grafikte gayet iyi oynuyorum ilginç tarafı. Bunun sebebinin ne olacagını düşündüm.. Kendimde acaba HDD mi arızalı dedim veri okuma görevi yaptıgından. Mesela şöyle anlatayım PUBG Mobile'yi bilmeyeniniz yoktur diye ümit ediyorum. Oyuna giriyorsun geniş bir haritaya sahip oyun haritanın çoğu yerini gezesiye kadar drop yiyorum. Haritanın her yerıni gezmek demek 2 oyun demek gezdiğim yerlerden sonra o noktalarda oyun kasmıyor ARTIK. Sürekli böyle bu durum beni deli etti.

HD Tune indirdim birkac yerde sorun cıktı, baskalarının attığı sonuclara baktıgımda anormal bir durum var gibi sanki ama tabii buna karar verecek siz değerli bilgi sahibi insanlar olduğuna karar verdim. Cevap ve yardımlarınızı bekliyorum.

366495
366496
366497
366498

Güncel

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı