GeForce 7300 LE görüntü vermiyor

518385

Hectopat
ASUS 7300le bir ekran kartı aldım 10 TL'ye ikinci el. Sırf görüntü gelsin ve sistemi test edeyim diye aldım fakat, benim yanlışım da olabilir, kartı yuvaya takınca eskiden atari makineleri için yeşil, kırmızı, beyaz şeklinde toplu bir kablo olurdu onu bağladım ama fayda etmedi. Ekran da devamlı hala HDMI yok yazmaya devam ediyor. Monitörüm ise MSI Optix G241V 1ms 75 Hz. VGA to HDMI bir kablo da sipariş ettim ekstradan. Sizce onunla çalışır mı? Sistemi yeni topladım bir türlü açamadım.

IMG_20211203_214302.jpg
IMG_20211203_214033.jpg

Kartın bozuk olmadığından emin misin?

Kart bozuk değil dedi satıcı ve takarken kullanmaya çalıştığım kabloya da bakıp ona göre yorum yaparsan sevirinim.
Dipnot olarak şunu da söyleyeyim kart eğer çalışmıyor olsa HDMI yok yazısı yerine direk sabit siyah ekran gelmesi gerekirdi. Fakat kart ısınıyorda 20-25 dakika kadar sonrasında. Bozuk olsa da 10 TL bana koymaz.

Açıkçası o kabloyla da görüntü vereceğini pek beklemezdim. Eski bir monitör tarzı bir şey yok mu direk VGA takabileceğiniz? Veya işlemciniz F versiyon değilse yani dahili grafik birimi varsa direkt anakarttan da görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Açıkçası o kabloyla da görüntü vereceğini pek beklemezdim. Eski bir monitör tarzı bir şey yok mu direk VGA takabileceğiniz? Veya işlemciniz F versiyon değilse yani dahili grafik birimi varsa direkt anakarttan da görüntü almayı deneyebilirsiniz.

İşlemcim maalesef ki F ve bu kablo işe yarıyor mu bilmiyorum bile. VGA dönüştürücü bekleyeceğim mecbur. Monitörde tek HDMI girişi var.
Bu arada ben o kablo kesinlikle görüntü verecek diye takmadım. Port yani yuva ona benzediği için mantık yolu ile düşünüp taktım bu kablo ile hiç çalışıyor mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı