GeForce 840M ekran kartı Forza Horizon 4'te çalışmıyor

zSakura

Decapat
Daha fazla  
Forza 4 oynuyordum. 30 FPS sabit oynuyorum normalde. Oyunu kapatıp HDMI ile TV'ye taktım. Oyunu açtığımda lobide 3 FPS, oyun içi 1 FPS olduğunu gördüm. Ekran kartı değerleri resimde var. HDMI'den çıkardım ve yeniden başlattım ama sorun düzelmedi, yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG20211128132235.jpg
    IMG20211128132235.jpg
    515,1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı cihazlarda HDMI görüntü çıkışı dahili GPU üzerinden de olabiliyor. Ayarlar\Sistem\Monitör\Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayıp deneyin.

Hocam zaten oyunu yüksek performanslı oynayabiliyordum HDMI taktıktan sonra gitti oyunu açmıyor artık.
Bazı cihazlarda HDMI görüntü çıkışı dahili GPU üzerinden de olabiliyor. Ayarlar\Sistem\Monitör\Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayıp deneyin.

BIOS ayarlarını Default yapıp deneyebilirsiniz.

Grafik ayarlarından yüksek performanslı NVIDIA'yı seçerseniz sorununuz düzelir belki. 30 FPS nasıl zevk alıyorsunuz ya da ne kadar akıcı sizce?

30 FPS hocam şey gibi düşünün. Film izlemek gibi. Oynanışa etkisi pek olmuyor.

Oyunlar şu anda yüksek performanslı NVIDIA ekran kartında çalışıyor fakat %100 kullanmasına rağmen 60 FPS aldığım oyunu 2 FPS ile oynuyorum şu anda.

840M bende de var. Forza sevdalısıyım da. Ben de bilmiyorum bir ara demoyu yine yükleyip denerim ama yüksek hızlarda araba kontrolünde sıkıntı oluyordu sanki FPS yüzünden hatırladığım kadarıyla.

Ben 840M ile oynuyorum, rahat oynanıyordu.

Oyunlar şu anda yüksek performanslı NVIDIA ekran kartında çalışıyor fakat %100 kullanmasına rağmen 60 FPS aldığım oyunu 2 FPS ile oynuyorum şu anda.

Ben 840M ile oynuyorum, rahat oynanıyordu.

Konunuzu araştırıyorum, evet R6 oyuncusuyum 840M ile 60 FPS alabiliyorum. Forza'da öyle olursa başlarım ben de.

Geri
Yukarı