GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Alakası yok Windows göçürmeyle dediklerimin. Yanlış yaparsanız çökebilir anca. Böyle yorum yapmanın durduk yerde alakası neydi acaba?
Takiliyorum sadece onemsemene gerek yok. Ama yinede madem akil veriyorsun daha duzgun ver de kimsenin elinde kalmasin.

Takiliyorum sadece onemsemene gerek yok. Ama yine de madem akil veriyorsun daha duzgun ver de kimsenin elinde kalmasin.

Düzgün veriyorum zaten sen ver çok biliyorsan. Kendisinin düzgün uygulaması gerek araştırarak. Kavga çıkartma boş yere niye yazıyosun yardım etmiceksen kavga etmek için mi yazıyosun?

Düzgün veriyorum zaten sen ver çok biliyorsan. Kendisinin düzgün uygulaması gerek araştırarak. Kavga çıkartma boş yere niye yazıyosun yardım etmiceksen kavga etmek için mi yazıyosun?
Sen ne yaptiginin gayet farkindasin zaten benim bir sey soylememe gerek yok. Bu sinirin de veremedigin akil yuzunden.

Sen ne yaptiginin gayet farkindasin zaten benim bir şey soylememe gerek yok. Bu sinirin de veremedigin akil yuzunden.

Evet farkındayım zaten. İlk sen yazdın. Windows nasıl göçürülür şekil 1A diye. Çok biliyorsan sen yardım etsene. Ne dediklerine dikkat et ona göre yaz. Sinirlenmeye gerek yok niye sinirleniyim durduk yere. Bilgisayardan anlayan biri zaten dediklerimi yaparken sorun yaşamaz ama bilmediği için veya araştırarak yapmadığı için orada çöktü laptop yani DDU'nun droba yarar sağladığını biliyorum ben zaten. Bende hata etmişim orada doğru aslında anlatmış olduğum yazılımsal ayarlarla FPS düşmesi çözülmez 6 ay geçmiş zaten bilinçsiz yazmışım bazı şeyleri drobu çözmez yani. Ama orada DDU'yu doğru yapması lazımdı araştırarak lafım yok kimseye sadece doğru olanı söylüyorum, boş yere kavge etmeyelim, iyi forumlar.

Dediklerinize şimdi bakabilme fırsatım oldu. Programı açtığımda GPU Temp Target 90 dereceye ayarlı bir şekilde geldi. 80 dereceye mi çekeyim?

Aslında 90'da ise sıkıntı olmaması lazım, belki de 90 göstermesine rağmen 70'dir, 80'e çekip Apply'e basıp deneyin bir. MSI Afterburner ile GPU1 Temperature, GPU1 Çekirdek Hızı, GPU1 Bellek Hızı, CPU Temperature, CPU hızı ve FPS değerlerini kontrol edin.

Aslında 90'da ise sıkıntı olmaması lazım, belki de 90 göstermesine rağmen 70'dir, 80'e çekip Apply'e basıp deneyin bir. MSI Afterburner ile GPU1 Temperature, GPU1 Çekirdek Hızı, GPU1 Bellek Hızı, CPU Temperature, CPU hızı ve FPS değerlerini kontrol edin.
Oyuna girdikten 2-3 dakika sonra gene olmaya başladı. 140 FPS'ten 115 FPS'e kadar düştü:

Peki 140 FPS iken CPU ve GPU frekansları nasıldı?
Hocam bilmiyorum ki, ona bakma fırsatım olmadı. Sadece sizin dediğiniz şeyleri (GPU1 Temperature, GPU1 Çekirdek Hızı, GPU1 Bellek Hızı, CPU Temperature, CPU hızı ve FPS değerleri) kontrol ettim, onu da buraya screenshot olarak attım. CPU ve GPU frekanslarını da mı kontrol etmem lazım?

Hocam bilmiyorum ki, ona bakma fırsatım olmadı. Sadece sizin dediğiniz şeyleri (GPU1 Temperature, GPU1 Çekirdek Hızı, GPU1 Bellek Hızı, CPU Temperature, CPU hızı ve FPS değerleri) kontrol ettim, onu da buraya screenshot olarak attım. CPU ve GPU frekanslarını da mı kontrol etmem lazım?
Onları da kontrol etseniz iyi olabilir ama ben sıcaklık konusunda bir sorun göremedim. Yani sorun ekran kartında değil büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı