Geforce Experience Aşırı Cpu Kullanma

Dark Knighht

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Birz önce bir konu hazırlarken işlemci sesinin gene başımı ütülediğini fark ettim ama arkaplanda hiç birşey açık olmadığından neden bu kadar ses geldiğine şaşırdım. Daha sonra Cpu kullanıma baktım Görev Yöneticisinden, %20leri hatta neredeyse yarıya kadar geldiğini gördüm. Daha sonra halihazırda açık olan CpuHWMonitör ve Aida64'teki sıcaklıklara baktım ve 62C'ydi. Teker teker arkaplanda çalışan uygulamaları kapatmaya başladım, ve en son GeforceExperince'i kapatınca birden fan sesi kesildi ve sıcaklıklar düştü. Aslında herhangi bir işlemde yapmıyordu ama neden bu kadar işlemciye bindi anlamadım açıkcası.

Şimdi tekrar açtım gene aynı, 65c'ye kadar çıkıyor %20 yükte.

Avira gibi kaliteli virüs programlarıya bilgisayarı hiç tarattınız mı ? Birde yükde olduğu zaman görev yöneticisini açıp en çok CPU kullanan dosyanın fotoğrafını bir atabilirmisiniz.

Avira gibi kaliteli virüs programlarıya bilgisayarı hiç tarattınız mı ? Birde yükde olduğu zaman görev yöneticisini açıp en çok CPU kullanan dosyanın fotoğrafını bir atabilirmisiniz.
İki tane diğerlerinden fazla kullanan var, Firefox bile daha fazla kullanıyor (220.000kb) Geforce Experience 150.00kb ama %20 yükte şu an ve aşırı ısınıyor işlemci, virüs olduğunu zannetmiyorum, sabah böyle bir sorun yoktu çünkü. Gene kapatınca direk %1'e kadar düşüyor işlemci sıcaklığıda birden düşüyor.

İşlemciniz nedir ? Eski bir işlemcidir diye tahmin ediyorum :) Eski bilgisayarımda P4 tek çekirdekli var Chrome girince CPU kullanımı %100'e fırlıyor.

İşlemciniz nedir ? Eski bir işlemcidir diye tahmin ediyorum :) Eski bilgisayarımda P4 tek çekirdekli var Chrome girince CPU kullanımı %100'e fırlıyor.
Hayır hocam alakası bile yok 1 senelik sistem FX-6100 kullanıyorum, herhangi bir o.c vs. yok. Oyunlarda bu kadar ısınıyor zaten, şimdi tekrar kapattım fan birden sustu, 3300 Rpm'den 2650Rpm'e düştü. İşlemci ile ilgili herhangi bir performans sorunu yok, oyun için yeterli zaten.

Çok garip bir durum. Bir türlü çözemedim.
Yakında söküp atıcam zaten şu stock fanı, sanki millet değiştirsin diye takmışlar üzerine. Ne uyuz bir illettir anlamadım, gürültülü ve hiç bir işe yaramıyor. En kısa zamanda değiştiricem. Ayrıca Pc sabahtan beri açık acaba bunun ile alakası olabilir mi? :D (Yaklaşık 6 saattir)

Olabilir kardeşim. Mesela benim işlemcim ilk 30 dakika 30-40 derece arası çalışıyor. Biraz oyun oynayıp çıktığım zaman, yani boşta iken 45-50 derece arası oluyor.

Olabilir kardeşim. Mesela benim işlemcim ilk 30 dakika 30-40 derece arası çalışıyor. Biraz oyun oynayıp çıktığım zaman, yani boşta iken 45-50 derece arası oluyor.
Bela okuma noktasına geldim şu stock fan'a, babamıda ikna edemiyorum yeni soğutucu almak için, kaldım iki arada bi derede :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı