Çözüldü GeForce Experience indirdikten sonra FPS düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Engoa

Centipat
Daha fazla  
Benim bilgisayarımdaki işlemci NVIDIA olmamasına rağmen uygulamayı indirdim ve kurmaya çalıştım. Ancak sistem gereksinimlerimin yetmediğini söyledi ve uygulama yüklenemedi. Ben de kapattım ve setupu silip, her zaman oynadığım bir oyunu açtım. Normalde 100-140 FPS alıyordum ama şimdi 50-60 arası oluyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra oldu, sorun nedir? Ne yapmam gerekli?

Çözüm
Hepinize çok teşekkür ederim. %temp% temp sildim ve işlemciyi yoran SmartClock.exe diye bir program vardı, onu kapattım, FPS sorunum düzeldi. Şu an denedim 140-150, normale döndü.
Benim bilgisayarımdaki işlemci NVIDIA olmamasına rağmen uygulamayı indirdim ve kurmaya çalıştım. Ancak sistem gereksinimlerimin yetmediğini söyledi ve uygulama yüklenemedi. Ben de kapattım ve setupu silip, her zaman oynadığım bir oyunu açtım. Normalde 100-140 FPS alıyordum ama şimdi 50-60 arası oluyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra oldu, sorun nedir? Ne yapmam gerekli?

Hocam GeForce Experience'ın işlemci ile alakası yoktur. Ekran kartıyla alakası vardır. Sistem gereksinimlerinizi yazar mısınız? DDU yüklediklerinizi silin. GeForce Experience'ı kökten silecektir.

DDU ya yüklediklerimi nasıl sileceğimide bilmiyorum bilgisayarımın özelliklerini fotoğrafta attım

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 58
Aynen hocam ben de öyle. Ama silerse tamamen çözülür herhalde.

1614421380169.png

1614421410071.png

Geforce Experience FPS düşürmez.
Oyunları Optimize eder.
Veya yeni sürücü geldiyse kolayca kurmanızı sağlar. Kaldırırsa bir şey değişmez tahminimce.

Bu uygulamayı bilgisayarıma yüklemeye çalışmadan önce böyle bir sorun yoktu oyundaki ayarlarıda değiştirmedim 60 dan yukarı çıkmıyor fps

DDU ya yüklediklerimi nasıl sileceğimide bilmiyorum bilgisayarımın özelliklerini fotoğrafta attım
Windows Tuşu+R'ye basarak Dxdiag yazın. Orada görüntü bağdaştırıcılarının isimlerini yazın. Büyük ihtimalle iki tane vardır. İkisinide yazın.

Bu uygulamayı bilgisayarıma yüklemeye çalışmadan önce böyle bir sorun yoktu oyundaki ayarlarıda değiştirmedim 60 dan yukarı çıkmıyor fps
Ekran kartını söyler misin artık?
İşlemciyle bir işin yok.
Windows+R > Dxdiag > Ekran.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı