GeForce GT 635M vs GeForce GT 555M - Hangisi?

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Babam ile yaptığımız araştırmalar sonunda 2 ayrı laptop arasında kararsız kaldık. İlki MSI GE620DX i5-2450M diğeri ise ASUS N55F S1359V.

Şimdi burada aklımızı 3 şey karıştırıyor:

1. İlki, MSI'daki NVIDIA GeForce GT 635M ekran kartı ile ASUS'taki NVIDIA GeForce GT 555M ekran kartı arasında hangisi daha iyi performans verir, daha az ısınır ve daha uzun ömürlüdür?
  2. Diğeri ise, ASUS için laptopta en iyi marka olduğu söyleniyor ve aynı zamanda eğer ki bir sorun oluşursa teknik servisinin çok iyi yardımcı olduğu söyleniyor. Bu bakımdan, misal laptopta bir sorun oluşursa MSI'ın teknik servisi bize zorluklar çıkarır mı ve MSI'ın laptopları için ne düşünüyorsun ?
  3. Ve son olarak da iki laptop da çoğu bakımdan birbirine benzer, bu yüzden sence ben hangi laptopu alırsam daha iyi performans alır ve de daha uzun süre kullanırım?

GT555M ile 635M'in performansı birebir aynı. Öte yandan GT635M daha yeni bir kart olduğu için sürücüler geldiğinde daha çok destek alacak bir kart. Kart kepler değil ama belki yeniler Kepler olabilir şansına. nVidia'nın ne yapacağı bilinmez...

https://www.technopat.net/forum/diz...-serisi-hangileri-kepler-hangileri-fermi.html

Ben ASUS'ta çalıştım, MSI laptop kullanıyorum. İkisi de gayet sağlam ve kalitelidir. ASUS da diğer firmalar gibi laptoplarını taşeron ürettirir. Apple Macbook'ları üreten firma, ASUS'a da laptop yapar :) Hatta bu yüzden Apple, fabrikaya ihtar çekmişti yekpare alüminyum gövdeli laptop üretemezsiniz diye. Apple bunun için 5 yıllık bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşma bitince Ultrabook teknolojisi açığa çıktı ve PC'ler de Macbook gibi olmaya başladı :) Servis konusunda ASUS MSI'dan daha iyidir. Ama MSI kötüdür demiyorum. GT680 laptopumun şarj girişini bozdum. Verdim, tamir ettiler. Kullanıcı hatası olmadığı sürece sorun olmaz...

Oyun dersen MSI GE serisi derim. Zira bu cihazlar özellikle oyun için yapılmış ürünler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı