Geforce GT 8500 Siyah Ekran Sorunu

sentinus22

Hectopat
Nvidia Geforce GT 8500 ekran kartım siyah ekran veriyor ve 1-2 dakika sonra mavi ekran verip bilgisayarı yeniden başlatıyor.
Güncellemesini son sürüm yükledim ve kaldırıp tekrar yükledim, ekran kartını çıkarttım tekrar taktım.
Ne yaptıysam olmuyor, Windows 10 yüklüydü 5 tane Metin2 açtım, Anadolu serverinde pazar kurdum geçen cuma gününden beri bilgisayarda ne yaparsam yapayım siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor.
Bilgisayarı yeniden başlatıyor sürekli böyle oluyor, her şeyi denedim olmadı. Fan yok ekran kartında, fan girişi var, ısındığından dolayı mı oluyor?

Not: Bilgisayar açıldıktan sonra örneğin oyuna gireyim veya Google'ye gireyim siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor ve yeniden başlatıyor bilgisayarı.

Sistem:
  • İşlemci : Intel i5 M560 2.67GHz
  • RAM: 8 GB
  • Anakart : Intel H55

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia Geforce GT 8500 ekran kartım siyah ekran veriyor ve 1-2 dakika sonra mavi ekran verip bilgisayarı yeniden başlatıyor.
Güncellemesini son sürüm yükledim ve kaldırıp tekrar yükledim, ekran kartını çıkarttım tekrar taktım.
Ne yaptıysam olmuyor, Windows 10 yüklüydü 5 tane Metin2 açtım, Anadolu serverinde pazar kurdum geçen cuma gününden beri bilgisayarda ne yaparsam yapayım siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor.
Bilgisayarı yeniden başlatıyor sürekli böyle oluyor, her şeyi denedim olmadı. Fan yok ekran kartında, fan girişi var, ısındığından dolayı mı oluyor?

Not: Bilgisayar açıldıktan sonra örneğin oyuna gireyim veya Google'ye gireyim siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor ve yeniden başlatıyor bilgisayarı.

Sistem:
  • İşlemci : Intel i5 M560 2.67GHz
  • RAM: 8 GB
  • Anakart : Intel H55
HWID ile sıcaklık değerlerinizi kontrol edin oyun açıkken.

Başka bir ekran kartı taktığımda sorun çıkmıyor mesela başka ekran kartı takılı şuan onu çıkartıp gt 8500'i takayım güncelleme yapmadan ekranım böyle oluyor çok küçük
Güncelleştirmeden sonra mı oldu veya sistemde bir değişiklik yaptınız mı ? Bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırmayı deneyin.
güncelleme yaptıktan sonrada oluyo güncelleme yapmadan öncede sadece dxdiag'da monitor gözüküyor ekran kartı gözükmüyor
Ekran kartının soğutması yok mu ısınıp kapatıyordur kendini.
Ekran kartımın fanı yok.Derecesine baktığımda 63 gösteriyodu

Dosya Ekleri

• 61a77d5a-77e5-4bc5-b927-5ab21d3cd326.jpg
    61a77d5a-77e5-4bc5-b927-5ab21d3cd326.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Merhaba,

Başka bir ekran kartı taktığımda sorun çıkmıyor mesela başka ekran kartı takılı şuan onu çıkartıp gt 8500'i takayım güncelleme yapmadan ekranım böyle oluyor çok küçük

Cihazda donanımsal bir arıza olmuş olabilir. Büyük ihtimal farklı bir kart kullanmaya başlamanız gerekmektedir.

İyi forumlar

Eğer entegre grafiğiniz var ise ekran kartı alana kadar entegre grafik idare edebilirsiniz.
Not:ekran kartının termal macununu yenileyip durumu bize yazarsan sevinirim.
1 senedir kullanıyorum hiç termal macununu yenilemedim.

Termal macununu yenileyip fan takıcam inşallah düzelir deneyince buraya yazarım teşekkür ederim herkese.

Dosya Ekleri

• 5c2d52d3-dbbc-4958-9613-edbb0d7eeeaa.jpg
    5c2d52d3-dbbc-4958-9613-edbb0d7eeeaa.jpg
    146,4 KB · Görüntüleme: 64
  • 76b290ec-917a-45fa-83c3-8e3466981f01.jpg
    76b290ec-917a-45fa-83c3-8e3466981f01.jpg
    270,5 KB · Görüntüleme: 69
1 senedir kullanıyorum hiç termal macununu yenilemedim.

Termal macununu yenileyip fan takıcam inşallah düzelir deneyince buraya yazarım teşekkür ederim herkese.
Zaten termal macunu yapan arkadaş baya fazla sıkmış termal macunu bu yüzden kapanıyor olabilir. İnce bir tabaka sürseniz yeterli olacaktır veya chipin üzerine bir nohut tanesi büyüklüğünde sıkıp soğutucuyu yerleştirebilirsiniz. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı