GeForce Now almaya değer mi?

Online FPS oyunlarında sıkıntı çıkarabiliyor ama tek oyunculu oyunlarda hiç sıkıntı çıkarmıyor. 3 aylık deneme sürümünü kullandım 25 Mbps internetimle, Kingdom Come'ı bitirdim ve gayet akıcı bir şekilde oynadım.
Bu arada indirme Mbps değerin ne kadar yüksek olursa olsun Türkiye'de sunucu açılmadığı sürece ping yüzünden belli bir gecikme yaşanacak, onun için bir çözüm yok beklemek lazım.

Sistem gereksinimleriniz yeterli değil ise. Oyun oynamak istiyorsanız öneririm açıkçası. İnternet hızınızda yetecek gibi duruyor.
Günümüz şartlarında AAA oyunlar oynayabilmek için bir sistem toplamaya kalktığımızda en az 4000'i gözden çıkartmak gerekiyor.
GeforceNow ise bunu çok daha ucuza getiriyor. Mis gibi hizmet.

GeForce Now kullanmak için odama kablo çekip ethernet adaptörü almam lazım. 100 Mbps internetim var bu kadar uğraşmaya ve masraf yapmaya değer mi?

Wifi üzerinden alınan performansa göre çok fark eder. Buradaki asıl soru sen Geforce Now deneyimine sahip olmak istiyor musun olmalı. Bunu anlamak için de Wifi üzerinden deneyip fikir edin en azından. Ben ayda 3-4 dolarlık bir servis olarak çok başarılı bir iş olarak buluyorum ve yapacağın masrafa da değeceğini düşünüyorum.

Ben bazı oyunları GeForce Now'da oynuyorum yüklemek istemediğim için. Ethernet ile bağlı 100 Mbps internet görüntü kalitesi en yüksekte falan ama gecikme var yaklaşık 40 ms. Mesela Dead by Daylight oyununda bir skill check var kısa bir süre içinde tuşa basman gereken, 40 ms gecikme ile sürekli ben o skill checki kaçırıyordum. Bazı oyunlarda da yine Türkiye serverı olmadığı için ve senin bağlandığın bilgisayar Hollanda, Almanya'da olduğu için oyun içi pingin 3-4 ms, input lagın da 40 ms oluyor ve Türkiye'den oynayanla yaklaşık aynı değerleri alıyorsun ama dediğim gibi sen o pingi input lag olarak aldığın için her türlü Online oyunlarda sorun yaşıyorsun. Single Player hikaye modlu oyun oynamak için GeForce Now'daki oyunlaru kontrol edip oynayacağın oyun varsa alabilirsin. Geçenlerde Steam bütün sahip olduğun oyunları GeForce Now'da oynayabileceğin bir şey yayınladı diye bir şey okudum ama detay bilmiyorum onu da araştırabilirsin.

Geri
Yukarı