GeForce Now düşük hız ve paket kaybı

Curlier

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba Sosyal, bir süredir oyun oynadığım PC tamirde olduğu için şu an kullandığım PC'nin kaldıramadığı oyunları GeForce Now'da oynuyorum. Yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyordum sorunsuz fakat son 4 gün sürekli hangi saatte yaparsam yapayım düşük indirme hızı, yüksek oranda paket kaybı ve yüksek ping alıyorum. Oyuna girdiğim zaman zaten oynanmaz halde oluyor. Bu sorundan ötürü hesabımı aynı binada yaşayan bir arkadaşıma verdim ve ağ testi yapıp herhangi bir oyunu açmasını istedim. Sonuç onda da aynıydı. Benim kullandığım dizüstünde i5 3380M, 2x4 GB 1600MHz DDR3, Intel HD 4000, 1 TB HDD var. Arkadaşın kullandığı PC'de ise 2600, B450M PRO4, 2x8 GB 3600 MHz DDR4, ASUS ROG STRIX RTX 2060, 1 TB SSD var. Ben Windows 7, o Windows 10 kullanıyor. Telefonda ki uygulamasından da Wi-Fi'a bağlanıp test yaptığımda ayn değerleri alıyorum. İnternet paketim 75 Mbps'ye kadar VDSL TürkNet hattı yani TT altyapısı kullanıyorum. Aynı sorunu benden 5-6 km uzakta olup 50 Mbps TT İnternet'i kullanan arkadaşta yaşıyor fakat onda sadece pake kaybı var. Test fotoğraflarını aşağıya ekledim. Eğer bir öneriniz tavsiyeniz varsa lütfen yazmaktan çekinmeyin. Ayrıca TürkNet ile de görüştüm, benden ping ve tracert testi istedi CMD üzerinden. Fakat NVIDIA GFN serverlarının IP'sini bilmiyorum ve bunu da arkadaşa anlatamıyorum. Sorun yaşadığınız İnternet sitesinin adresininkini yollayın diyor bana. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-06-30 at 23.55.11.jpeg

Bu üstteki benim testim.

WhatsApp Image 2020-07-01 at 00.17.09.jpeg

Bu da aynı binadaki arkadaşımın testi.

Böyle tuzak sistemlere para yedirmemelisiniz.

Ya adam ne sormuş siz ne söylemişsiniz hocam. Bazen sırf yorum yapmak için yazılıyor. Öneri istemiş çözüm istemiş arkadaş. Tuzak sistem de değil ayrıca ben de kullanıyorum. Para da vermiyorum kendimi tatmin edecek derecede bedava olan sürümü kullanıyorum.
Neyse hocam sorununuza gelecek olursak ping ve paket kaybı yaşamıştım ben de. Kablonet kullanıyorum aradım müşter hizmetlerini durumu anlattım. Bana yurt dışı çıkış portu verdiler ya da değiştirdiler tam hatırlamıyorum. Hala pingli oynuyorum ama paket kaybı sorunu ortadan kalktı. Belki arayıp böyle bir talepte bulunabilirsiniz sağlayıcınızdan.

Ya adam ne sormuş siz ne söylemişsiniz hocam. Bazen sırf yorum yapmak için yazılıyor. Öneri istemiş çözüm istemiş arkadaş. Tuzak sistem de değil ayrıca ben de kullanıyorum. Para da vermiyorum kendimi tatmin edecek derecede bedava olan sürümü kullanıyorum.
Neyse hocam sorununuza gelecek olursak ping ve paket kaybı yaşamıştım ben de. Kablonet kullanıyorum aradım müşter hizmetlerini durumu anlattım. Bana yurt dışı çıkış portu verdiler ya da değiştirdiler tam hatırlamıyorum. Hala pingli oynuyorum ama paket kaybı sorunu ortadan kalktı. Belki arayıp böyle bir talepte bulunabilirsiniz sağlayıcınızdan.
Aradım kimseye ulaşamadım. Desteğe yazdım online işlem merkezinden Türknet'in ama arkadaş ısrarla ping ve tracert testi istiyor ama benim erişimim yok bulut server adreslerine. Statik IP almayıda denedim fakat sonuç aynı yine.

Arkadaşlar aynı sorunu ben de 2-3 haftadır yaşıyorum paket kaybı 4.1 ping 43 download 11 bu kasıtlı olarak yapıldı bence TürkNet tarafından, çünkü ben GeForce Now'da aylık 600 GB download yaptım neredeyse. Haziran ayında tatile bir gittim Haziran'ın 20sinden itibaren başladı normalde bütün Speedtest uygulamalarında hızım çok iyi ping 4-5 arası(İstanbul içi) Almanya 43 ping kesin GeForce Now'u bilerek yavaşlattılar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 652
Merhaba sosyal, bir süredir oyun oynadığım PC tamirde olduğu için şu an kullandığım PC'nin kaldıramadığı oyunları GeForce Now'da oynuyorum. Yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyordum sorunsuz fakat son 4 gün sürekli hangi saatte yaparsam yapayım düşük indirme hızı, yüksek oranda paket kaybı ve yüksek ping alıyorum. Oyuna girdiğim zaman zaten oynanmaz halde oluyor. Bu sorundan ötürü hesabımı aynı binada yaşayan bir arkadaşıma verdim ve ağ testi yapıp herhangi bir oyunu açmasını istedim. Sonuç onda da aynıydı. Benim kullandığım dizüstünde i5 3380M, 2x4 GB 1600MHz DDR3, Intel HD 4000, 1 TB HDD var. Arkadaşın kullandığı PC'de ise 2600, B450M PRO4, 2x8 GB 3600 MHz DDR4, ASUS ROG STRIX RTX 2060, 1 TB SSD var. Ben Windows 7, o Windows 10 kullanıyor. Telefonda ki uygulamasından da Wi-Fi'a bağlanıp test yaptığımda ayn değerleri alıyorum. İnternet paketim 75 Mbps'ye kadar VDSL TürkNet hattı yani TT altyapısı kullanıyorum. Aynı sorunu benden 5-6 km uzakta olup 50 Mbps TT Internet'i kullanan arkadaşta yaşıyor fakat onda sadece pake kaybı var. Test fotoğraflarını aşağıya ekledim. Eğer bir öneriniz tavsiyeniz varsa lütfen yazmaktan çekinmeyin. Ayrıca TürkNet ile de görüştüm, benden ping ve tracert testi istedi CMD üzerinden. Fakat NVIDIA GFN serverlarının ıp'sini bilmiyorum ve bunu da arkadaşa anlatamıyorum. Sorun yaşadığınız internet sitesinin adresininkini yollayın diyor bana. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 605674

Bu üstteki benim testim.

Eki Görüntüle 605675

Bu da aynı binadaki arkadaşımın testi.

Merhaba dostum, aynı sorunu bende yaşıyorum uzun bir süredir. Gerekli ağ özelliklerini karşılıyorum fakat çok laglı ve 144P şekilde oynuyorum. Çözüm bulabildin mi?

Merhaba dostum, aynı sorunu bende yaşıyorum uzun bir süredir. Gerekli ağ özelliklerini karşılıyorum fakat çok laglı ve 144P şekilde oynuyorum. Çözüm bulabildin mi?
Valla ben TT altyapısı kullanıyordum Türknet'te. TT'ye geçtim sorun hala var. Superonline ya da Turksat kullanan biri denerse mükemmel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı