GeForce NOW "gameplus" alınır'mı? 3 aylık kullanıcı deneyimi

LAQIMLEA

Kilopat
Yer
Youtube
Daha fazla  
Meslek
Youtube
Herkese selam, Technopat forum sakinleri.

Bilgisayar Sistem'im yetmediği için GeForce NOW "gameplus" 3 aylık lansman paketini 01.04.2021 tarihinde aldım tam olarak bugün 01.07.2021 tarihinde bitmiş bulunmakta ve ben de 3 aylık serüvenimi aktarmak istedim.

Sistemim şu şekilde.
- Anakart B150M-K
- İşlemci i5 6500.
- RAM PNY 8 GB.
- SSD 480 GB + SSD 120 GB.
- 650W güç kaynağı.
- Ekran kartım, olmadığı için gameplus almaya karar vermiştim.

- Oyun oynarken takılma, donma sıkıntıları yaşadım bu internet sebebi ile olmuş olabilir bir de gücü düşükte olsa bu servisleri kullanırken siteminizde bir ekran kartı takılı olsun diyenler oldu.
- Benim şahsi fikrim 1050,1050 Ti güçlerinde bir ekran kartı sisteme dahil olur ise daha iyi performans alabilirsiniz.
- Ekran kartım mevcut bu servise neden para ödeyeyim diye düşünenler ekran kartınız oyunu oynamak için artık yeterli değil yüksek grafikli oyunları oynamak istiyorsanız bu servisi tercih edebilirsiniz.

- İnternet bağlantısı ile ilgili söylemem gerek internet bağlantı hızım yeterli durumda buna rağmen anlık olarak başka bir şey yapıyorsanız Bilgisayar'da internet hızınız anlık olarak etkileniyor GeForce NOW'da.

- Offline yani story modlu oyunlarda dedikleri internet hızları doğru olabilir en düşük 720p için 16 Mbps en yüksek 1080p için 25 Mbps.

- Bana soracak olursanız "Online" oyunlar için bu hızlar yeterli değil.
- En düşük 720p 35 Mbps en yüksek 1080p için 50 Mbps gerekli olduğunu düşünüyorum bu benim şahsi fikrim.
- Bu serviste deneyim ettiğim bir şey var CS:GO, Rocket League, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege benzeri oyunlarda Alt Tab yaptınız diyelim Google açtınız direkt olarak oyun çözünürlüğünü düşürüyor.
- Bu internet bağlantılarının dengesiz olmasından kaynaklanabilir ama belli bir süre zarfı geçtikten sonra çözünürlük tekrar düzeliyor.

- Değinmem gereken en önemli konulardan biri ise GeForce NOW üyelik süreniz bitmeden yenileme yapmayın.
- GeForce NOW Premium üyeliğimin bitmesine 15 gün var 1 aylık daha alayım üstüne eklensin diye bir sistem maalesef yok.
- Premium üyeliğinizin süresi bitmeden yenileme yaparsanız kalan 15 gün havaya gider orada 45 güne çıkması gereken üyelik süresi 30 olarak kalır.

- Güzel özelliklerinden bahsedeyim.
- Oyunları bildiğiniz gibi indirmenize gerek yok bu şekilde bilgisayarınızdaki tüm depolama size kalmış oluyor ve oyunları indirmekle vakit kaybı yaşamıyorsunuz.
- Kolay anlaşılır bir arayüze mevcut olması.
- Çok fazla oyun olmasa bile aradığınız çoğu oyunu bulabilirsiniz ve üstüne ekleyerek gidiyorlar.

- Kötü özelliklerinden bahsedeyim.
- Çoğu zaman Alt Tab yaptığınız esnada girmiş olduğunuz oyunun çözünürlüğü düşüyor.
- Hangi üyelik çeşidini alırsanız alın 1 saatlik, Premium, 3 aylık paket. Yoğun günlerde sıra beklemek zorundasınız bu sıralar bazen 200 veya 300 kişilere çıkabiliyor bu yüzden çileden çıkabilirsiniz.
- Bana göre Türkiye servisi olan "gameplus" fiyatları yüksek.
- Durduk Yer'de oyun veya gameplus sistemi hiçbir uyarı vermeden ana ekrana atması.
- Kısa süre içinde çok fazla oyun oynamayı denediniz hatası yüzünden oyuna girememe.
- Oturumunuz başlatılırken sorun çıktı hatası bilgisayara restart atmadan düzelmemesi.
- Crossout isimli oyunda ne yaptıysam ekran boyutu sorununu çözemedim oyun Ben'de belki de bu şekilde bilemiyorum. Görsel olarak sorunu ekleyeceğim görmeniz için.
- İçinde mevcut olan çok fazla oyun olsa da ve bu oyunların üstüne eklense de bazı aradığınız oyunlar maalesef mevcut değil. Benim oynamak isteyip gameplus servisinde mevcut olmayan oyunlar.
- Call of Duty.
- Battlefield.
- Valorant.
- Forza Horizon 4
- Ranch Simulator.
Daha fazlası vardır bunlar sadece benim oynamak isteyip gameplus servisinde ekli olmayan oyunlar.

- Bu sorunlar ile ilgili bahsi geçen sorunlar ile ilgili görseller ekleyeceğim.
- İnternet hızımın görselini de ekleyeceğim.

- Son olarak bu "gameplus hizmetini benim gibi kullanıp benim söylemediğim bir şeyi fark eden olursa lütfen aşağı yorumlarda belirtsin ilk kez bu servisi kullanacaklar için yardımcı olmuş oluruz.

- Sorusu olan lütfen yorumlarda belirtsin elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.

Dosya Ekleri

• crossout yarım ekran sorunu.JPG
    crossout yarım ekran sorunu.JPG
    292,2 KB · Görüntüleme: 172
  • Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    147 KB · Görüntüleme: 173
  • Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    65,5 KB · Görüntüleme: 164
  • Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG
    Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG
    642,9 KB · Görüntüleme: 183
  • Geforce Now Saçmalıkları.JPG
    Geforce Now Saçmalıkları.JPG
    66,5 KB · Görüntüleme: 164
  • Hız Testi.JPG
    Hız Testi.JPG
    18,7 KB · Görüntüleme: 154
  • İnternet Hızı.JPG
    İnternet Hızı.JPG
    17,4 KB · Görüntüleme: 157
  • Takılma internet.PNG
    Takılma internet.PNG
    2,5 MB · Görüntüleme: 170
  • Takılma Sorunu.PNG
    Takılma Sorunu.PNG
    371,5 KB · Görüntüleme: 170
  • TAKILMA.PNG
    TAKILMA.PNG
    531,7 KB · Görüntüleme: 164
Son düzenleyen: Moderatör:
1 yıllık serüvenim boyunca hem 6 hem 12 Mbps ile oynamaya imkanım oldu ve GeForce NOW yüzünden bekleme süresi dışında sıkıntım olmadı hatta şu an aktif olarak Witcher 3 oynuyorum ve gayet akıcı çok nadir pixellenme oluyor oda koridordan biri geçince.
Wi-Fi ile bağlanıyorum yaklaşık 10-12 metre ve 1 duvar var aramda.
Avrupa sunucuları.
Türk Telekom.
Fiyat konusuna gelecek olursak dünya üzerinde en ucuz Türkiye'de.

Yanlış. Ben Avrupa sunucularında bile 35Mbps ile 1080p oynayabiliyorum hem de kare kaybı olmadan.

"Online Oyunlar'da 35 Mbps ile sorunsuz oynamanız pek inandırıcı gelmedi açıkçası ben uzun süre " CS:GO" oynadım internetim 80 Mbps ortalama ölçümlerde Yine'de gecikme Oluyor'du ara sıra.

Geldi gitti bir daha gelmez.

İmkansız.

Ek olarak "sizi tekrar oyuna sokmaya çalışıyoruz" sizin internetiniz veya sisteminiz ile alakalı ben 1 ya da 2 kere yaşamışımdır.

Forza Horizon 4 için imkansız demenizin sebebi Microsoft oyunu olduğu için'mi?
Sizi tekrar oyuna sokmaya çalışıyoruz hatasını 4 kez yaşadım para verdiğim Hizmet'de birçok sorun ile karşılaştım bunlar sinir bozucu oluyor. Belli bir Zaman'dan sonra.

1 yıllık serüvenim boyunca hem 6 hem 12 Mbps ile oynamaya imkanım oldu ve GeForce NOW yüzünden bekleme süresi dışında sıkıntım olmadı hatta şu an aktif olarak Witcher 3 oynuyorum ve gayet akıcı çok nadir pixellenme oluyor oda koridordan biri geçince.
Wi-Fi ile bağlanıyorum yaklaşık 10-12 metre ve 1 duvar var aramda.
Avrupa sunucuları.
Türk Telekom.
Fiyat konusuna gelecek olursak dünya üzerinde en ucuz Türkiye'de.

Belirttiğiniz internet hızı ile hiç Online oyunları oynadınız'mı? Örneğin CS:GO, Rocket League, League of Legends.

Geri
Yukarı