GeForce NOW GamePlus LoL Türkiye sunucuları yüksek ping

486759

Hectopat
Ankara'da bulunan GamePlus sunucularından İstanbul'da bulunan League Of Legends sunucularına bağlanırken oyun içerisinde 50 ms göstermekte. Bu durum sizce normal mi? Türkiye sunucusunda biz 50 ms alacaksak neden Türkiye'ye geldi ki bu sistem? Hayır işin garibi bu 50 pinge bizim GamePlus sunucusu ile aramızdaki bağlantı gecikmesi dahil değil. Yani o ping toplam da en az 65-70 o da en az...

Ankara'da bulunan GamePlus sunucularından İstanbul'da bulunan League Of Legends sunucularına bağlanırken oyun içerisinde 50 ms göstermekte. Bu durum sizce normal mi? Türkiye sunucusunda biz 50 ms alacaksak neden Türkiye'ye geldi ki bu sistem? Hayır işin garibi bu 50 pinge bizim GamePlus sunucusu ile aramızdaki bağlantı gecikmesi dahil değil. Yani o ping toplam da en az 65-70 o da en az...
Ben denediğimde pingim 14 25 arası değişiyordu. Yine de gecikme hissediyordum ve oyunumu etkilemişti. Benim hissettiğim büyük ihtimalle GFN ve benim aramdaki gecikme sebebiyleydi. 50-10 stabil bir internet kullanmama rağmen tatmin etmemişti beni de.

Ben denediğimde pingim 14 25 arası değişiyordu. Yine de gecikme hissediyordum ve oyunumu etkilemişti. Benim hissettiğim büyük ihtimalle GFN ve benim aramdaki gecikme sebebiyleydi. 50-10 stabil bir internet kullanmama rağmen tatmin etmemişti beni de.
Hocam sorun zaten kullanıcının internetinde değil, basbayağa bağlandığın makine Ankara'dan İstanbul'a 50 ms gösteriyor. Böyle bir olay mı olur ya? İstanbul'dan Hakkariye maksimum 35-40 ping alırsın yav.

GeForce Now sunucusu Ankara'da. Istanbul'daki biri olarak bağlanmaya çalışırken önce sizin veriniz Ankara'ya ardından Istanbula gidecek ve ardından aynı yolu tekrar dönecek. Veri iki farklı bilgisayardan geçtiği için ping daha da artacak. Bütün bu yolu hesaba kattığımızda ping değeriniz gayet normal. Bulut oyunu sistemlerinde online oyun oynanmaz zaten.

Oyun oynamaya çalışıyorsanız zaten LoL sunucusu ile GeForce Now ile Sizin aranızdaki pingin yüksek olacağını en baştan bilmeniz gerekirdi. Türkiye şartlarına göre yüksek bir bedel ödediğiniz için beklentileriniz çok yüksek ancak ne olacağı zaten belli.

Sorun GeForce Now'da veya Turkcell'de değil beklentilerini zirveye çıkaran sizde.

GeForce Now sunucusu Ankara'da. Istanbul'daki biri olarak bağlanmaya çalışırken önce sizin veriniz Ankara'ya ardından Istanbula gidecek ve ardından aynı yolu tekrar dönecek. Bütün bu yolu hesaba kattığımızda ping değeriniz gayet normal. Bulut oyunu sistemlerinde online oyun oynanmaz zaten.

Oyun oynamaya çalışıyorsanız zaten LoL sunucusu ile GeForce Now ile Sizin aranızdaki pingin yüksek olacağını en baştan bilmeniz gerekirdi. Türkiye şartlarına göre yüksek bir bedel ödediğiniz için beklentileriniz çok yüksek ancak ne olacağı zaten belli.

Sorun GeForce Now'da veya Turkcell'de değil beklentilerini zirveye çıkaran sizde.
Hocam 50 pingden bahsediyoruz 50. 50/2=25 değil yani çift yönlü 50*2=100 ping'den bahsediyoruz.

@Silinen üye, bu sizin düz hesap yapabileceğiniz bir hesap değil. Istanbul'dan Ankara'ya ardından tekrar Istanbul'a bağlanmaya çalışıyorsunuz. Araya çok fazla durak geliyor. Pratikteki gecikme iki kattan çok daha fazla oluyor.
Yani West sunucusuna bağlansak Türkiye sunucusuna da bağlansak aynı ping değerini almamız gayet normal diyorsunuz yanlış mı anlıyorum? Yani hiç bir sıkıntı yok burada?

Yani West sunucusuna bağlansak Türkiye sunucusuna da bağlansak aynı ping değerini almamız gayet normal diyorsunuz yanlış mı anlıyorum? Yani hiç bir sıkıntı yok burada?
Çok fazla yok. Arada fazla durak olduğu için ping değerleri hep yüksek olacaktır. Kendinizi hardcore oyuncu olarak tanımlıyorsanız bilgisayar toplayıp öyle oynayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı