GeForce NOW geleceği

Merhaba, güzel bir PC toplamıştım. Her oyunu rahat rahat açıyordu ancak kendi işimi yaptığım için bilgisayarı ofise taşıdım. Evde oyunsuz kalınca bu sisteme geçtim ve çok memnunum. 50 megabit fiber mevcut evde. 6 senelik laptopta 1080P 60FPS şeklinde her oyunu Ultra'da 0 ısınma ile oynuyorum, internetten dolayı takılmalar ise yok denecek kadar az. Laptopı televizyona bağladım ve Xbox 360 kolu aldım. 12.500 TL'lik toplama PC'den daha iyi bir deneyim sağlıyor. Aylık 130 TL internet ve 5 Euro GeForce NOW masrafı var.

Şu an ise internetimi 100 megabite çekip biraz daha oyun satın almayı düşünüyorum, henüz elimdekilerin çoğu bitmedi tabii ancak ileride bu oyunlar sistemden çekilir mi ya da sağlam yeni oyunlar gelir mi gibi endişelerim var. O yüzden internet ve oyun yatırımı yapmak mantıklı olur mu? Oyun dünyasına çok aşina olmadığım için sistemdeki çoğu şeyi oynamadım ancak oyun listesine bakınca çok çeşitlilik olmadığı gözüküyor.

Çekilebilir ben F1 oynuyordum PC'm olmadığı zaman kalktı birden. Ama steam'in bütün oyunlarını oynayabileceğin bir yöntem çıkıyordu fakat bilmiyorum detayları.

Çoğu oyun firması desteğini çekmiş. Eğer bir anlaşma olmazsa gereksiz bir servis olacak gibi duruyor.
Bazı firmalar desteği çektiği için çeşitlilik olmayabilir ama satın alma işlemini oyunlar bitince yap bence.
Bazıları yavaş yavaş geri geliyor ama büyük oyunlar gelmeyecek gibi. En mantıklısı dediğiniz gibi varolanları oynamak heralde. Belki PS5 çıkınca yatırım ona yapılabilir.

Çekilebilir ben F1 oynuyordum PC'm olmadığı zaman kalktı birden. Ama steam'in bütün oyunlarını oynayabileceğin bir yöntem çıkıyordu fakat bilmiyorum detayları.

Her oyunu olmasada hala bazı oyunları sistemde olmasa bile açmanın yolu var tabi ama bunları engelliyorlar her güncelleme ile.

Geri
Yukarı