GeForce Now için gerekli olan internet bağlantısı ne kadar olmalı?

50 Mbit/s ile denedim. Ethernet üzerinden bağlanıp.
Görüntü akıcı ve gecikme kabul edilebilir. (Witcher 3 için) Ama yine de sıkıştırmanın yarattığı karıncalanma ve grenlenme bariz göre batıyor. 15" üstü bir monitörde en azından 2-3 metre geriden bakmak lazım.
Sanırım oyunları Cache'lemişler Witcher'ı indirmesi 3dk falan sürdü. (100 MB/s ile yükledi yani 1 GBit/s neredeyse.)
Masaüstü sistemler için bence mantıklı değil. Intel NUC vs gibi mini PC veya Ultrabook tarzı performansın ön planda olmadığı cihazlar için güzel bir çözüm.

Minimum 15Mbps, önerilen 25Mbps veya üzeri. Zaten aşağıdaki gibi ayarlar bölümünden test yapınca size bilgi veriyor. Ping önemli. Frankfurt sunucusunu kendisi otomatik seçti, 33ms almışım. Hız zaten 100Mbps. Oynadım, açıkçası bayağı iyi bir deneyim oldu. Belki aboneliği devam ettiririm.

geforce-now.png
33 ms değerini hangi şehirden aldınız?

Kankam 15 ila 25 Mbps arası minimum İnternet hızı diye biliyorum.

Kardeşim diyelim ki senin sistemin iyi değil ama iyi bir İnternet'in var, İnternet aracılığı ile sen sisteme ihtiyaç duymadan sadece İnternet ile ağır oyunları oynatabilen bir başyapıt...

Hocam konu eski biraz ama yazam. Aslında durum öyle değil ben 6 Mbps ile her oyunu Ultra'da 40 FPS oynatıyor lakin antialiasing kapalı ama İnternet'i sadece ben ve özel ayar yaparak netin %98'ini alıyorum şaşırtıcı olan şey bitrate i 20 yapınca bile nadiren takılıyor bir de en az 20 25 değil 6 8 Mbps ile de olur ama evde en fazla 1 kişi kullanıyorsa yapılması gereken şu GeForce Now ayarlardan mesela 20 Mbps İnternet var ayarlardan bitrate i 19 18 yapmak tabii tek başına kullanıyorsan eğer 3 4 kişi kullanıyorsa 10 bitrate yapılması gerek.
Ayrıca başyapıt değildir var olan şeye yatırım yapılmıştır prensip şu oyun server a iner görüntü oradan buraya gelir sen W tuşuna bastığında İnternet aracılığı ile W'ya bastığın server a gönderilip adam bir adım ilerler ve o görüntü sana gelir bunların olması çok kısa sürer (ms) İnternet hızını bağlı dır dalgalı internerede sık sık gelme gitme olur.

Kendi sitesinde yazdığına göre 720p 60 FPS 20 Megabit, 1080p 60 FPS için 50 Megabit minimum internet bağlantısı istiyor. Ayrıca latency olmaması için ya da kabul edilebilir seviyede olması için 60ms ya da daha düşük ping de önerilmiş.

Geri
Yukarı