GeForce NOW istikrarsız bağlantı durumu

Ebolas

Decapat
Alanya'da ikamet ediyor, 35MB TurkNet VDSL internet kullanılıyorum. İnternete Ethernet kablosu ile bağlı olmama rağmen GeForce NOW ile oyun oynarken sık sık bağlantı sorunları ile karşılaşıyorum. Görüntü bulanık, istikrarsız bağlantı uyarısı veriyor ve sık sık donuyor. Premium üyesiyim. GeForce NOW üzerinden ağ testi yaptığımda %6 paket kaybı, 24MB hız, 23ms alıyorum. İnternet üzerinden hız testi yaptığımda ise her şey normal gözüküyor:

paint.png

İnterneti benden başka kullanan yok, arka planda başka bir uygulama da çalışmıyor. Modemi kapatıp açtım, görüntü ayarlarını defalarca değiştirip denedim olmadı. Sorun nedir?

Geforce Now ayarlara girin ayarlardan bağlantı sınırını arttırın. Normal bağlantı sınırı 16 Mbps onu arttırırsanız daha iyi oynayabilirsiniz.

Alanya'da ikamet ediyor, 35MB TurkNet VDSL internet kullanılıyorum. İnternete Ethernet kablosu ile bağlı olmama rağmen GeForce NOW ile oyun oynarken sık sık bağlantı sorunları ile karşılaşıyorum. Görüntü bulanık, istikrarsız bağlantı uyarısı veriyor ve sık sık donuyor. Premium üyesiyim. GeForce NOW üzerinden ağ testi yaptığımda %6 paket kaybı, 24MB hız, 23ms alıyorum. İnternet üzerinden hız testi yaptığımda ise her şey normal gözüküyor:

Eki Görüntüle 1231918

İnterneti benden başka kullanan yok, arka planda başka bir uygulama da çalışmıyor. Modemi kapatıp açtım, görüntü ayarlarını defalarca değiştirip denedim olmadı. Sorun nedir?

Bunun sebebi açtığınız oyunun grafiklerinden kaynaklıdır. İnternetinize göre grafik seçin. Benim 50Mbps internetim var 40 MB veriyorum ve Full ayarlarda oynatabiliyor. İnternetinize başka cihazlardan bağlanılıp bir şey indirilirse bağlantınız istikrarsız olur. Size önerim eğer GeForce NOW'a 35MB verdiyseniz onu 25'e çekmenizdir ve grafikleri kısmanızdır. Ayrıca geforce now da önerilen internet hızı en az 40mbps ve üstüdür.

GeForce NOW ayarlarınızı atabilir misiniz?

ayarlar.png

GeForce NOW ayarlara girin ayarlardan bağlantı sınırını arttırın. Normal bağlantı sınırı 16 Mbps onu arttırırsanız daha iyi oynayabilirsiniz.

Denedim olmadı.

Bunun sebebi açtığınız oyunun grafiklerinden kaynaklıdır. İnternetinize göre grafik seçin. Benim 50Mbps internetim var 40 MB veriyorum ve Full ayarlarda oynatabiliyor. İnternetinize başka cihazlardan bağlanılıp bir şey indirilirse bağlantınız istikrarsız olur. Size önerim eğer GeForce NOW'a 35MB verdiyseniz onu 25'e çekmenizdir ve grafikleri kısmanızdır. Ayrıca GeForce NOW da önerilen internet hızı en az 40Mbps ve üstüdür.

Hepsini denedim. Grafik ayarlarını düşürdükçe görüntü daha da bozuluyor. GeForce NOW ayarlarıma yukarıdan bakabilirsiniz. 35mb internet 720p oyun için yeterli diye biliyorum. İnterneti benden başka kullanan yok, arka planda açık, interneti kullanan herhangi başka bir uygulama da yok. Ona rağmen:

2.png

3.png

Eki Görüntüle 1231950

Denedim olmadı.

Hepsini denedim. Grafik ayarlarını düşürdükçe görüntü daha da bozuluyor. GeForce NOW ayarlarıma yukarıdan bakabilirsiniz. 35mb internet 720p oyun için yeterli diye biliyorum. İnterneti benden başka kullanan yok, arka planda açık, interneti kullanan herhangi başka bir uygulama da yok. Ona rağmen:

Eki Görüntüle 1231951

Eki Görüntüle 1231952
Siz TR sunucusuna mı giriyorsunuz? O sunucular kısaca ''ÇÖP'' ben bu yüzden VPN ile başka sunuculara bağlanıyorum.

Hangi VPN'i kullanıyorsunuz? Tam olarak nasıl yapacağım?

Ben NVIDIA'nın sitesinden Türkiye'ye hizmet verilmeyen GeForce NOW'a kayıt oldum. Oyuna girerken VPN açarak giriyorum. Türkiye'de hizmet verilmediği için girişte VPN açıyorum oyuna girdiğime kapatıyorum VPN'i. 1 yıl önce yaptığım için tam olarak nasıl yaptığımı hatırlamıyorum :)

Güncelleme: İnternet hızımı 50 MB'e çıkardım. Ethernet kablosu ile bağlıyken GeForce NOW ağ testinde paket kaybım %1'lere düştü ama hala 30 MB'in üzerinde hız alamıyorum. Hız testinde 46-47MB hızlar alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı